Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #feels #emigracja #polska #gorzkiezale
Byłem dziś u kumpla pogadać i dowiedziałem się że za miesiąc wyjeżdża do Anglii. Zdałem sobie sprawy, że z moich dobrych znajomych w Polsce, zostały tylko 2 osoby. Dokładnie 12 moich bliższych znajomych z 14 nie ma w kraju. 8 z nich pojechało, mimo że mieli tutaj pracę za średnią krajową. W tym momencie gdybym chciał z jakimś dobrym znajomym wyjść na miasto to szybciej umówię się z kimś w Anglii niż u siebie w mieście.
K---a jakie to jest smutne.
A smutniejsze jest jeszcze to, że większość moich znajomych nie jedzie za chlebem, tylko za normalnością.
Nie chce zostawiać rodziny, mojego miasta, ukochanych miejsc, wspomnień. Ostatni gasi światło?

(,)

Super kraj k---o.
Krs90 - #oswiadczenie #feels #emigracja #polska #gorzkiezale 
Byłem dziś u kumpla po...
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UndaMarina: Nie spinaj się tak, ludzie pokroju twojego towarzysza dyskusji po prostu nie odebrali od rodziców prawdziwie patriotycznego wychowania i dlatego nie czują związani z tym krajem. Ja na przykład wiem, że gdyby wybuchła wojna i nie poszedłbym za wezwaniem na front, to nie miałbym co pokazać się w rodzinnym domu bo wszyscy by się ode mnie odwrócili i wydziedziczyli, najważniejsze zasady to Bóg, Honor i Ojczyzna. Takich ludzi, którzy
  • Odpowiedz
@UndaMarina: nigdzie sie nie wybierasz, bo w Polsce obowiązuje nakaz nauki do 18 roku życia. I nie widziałem by jeszcze gimnazjaliści emigrowali za chlebem na zachód.

  • Odpowiedz
@Krs90: ciekawe czy jest bliżej do oficjalnych 3 mln czy do 7 mln emigrantów (gdzieś w necie były zapisy z sowy i przyjaciół i taka padła tam liczba). Każdy z nas chyba zna kogoś kto wyjechał.
  • Odpowiedz
@unstyle: a kim ty k.... jesteś że ojczyzna ma dać coś tobie, królem? Bajo, mniej takich jak ty to nawet lepiej. Ja za średnią krajową umiem sobie ułożyć życie i żyć normalnie (+ średnia żony), i nie s--------m robić dla żabojada/ angola czy innego brudasa.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: az do Ciebie napisze, Ty smutny czlowieku. Ja gdybym mial odwage wyjechac to nie w imie funta czy euro ale w imie s----------a od katolstwa ktore sie glupota swoja chwali, cebulactwa takiego jakie moim zdaniem reprezentujesz, ignorancji ludzi z jakimi musze pracowac, zyc, mijac sie na ulicy czy podlegac ich decyzjom w pracy i w kraju(polityka, prawo). Ty jestes pozytecznym czlowiekiem dla tego chorego kraju. Cale zycie przeszkadzaja mi
  • Odpowiedz
@Feliks_Biszkopt: nie zesraj się czasem xd jak tam cena paliwa w cebulandii, już koło 5 zł? Skoro w innym kraju jestem jako emigrant lepiej traktowany niż we własnym kraju to pozdro xd
  • Odpowiedz