Wpis z mikrobloga

28 lat przeżyłam na tym świecie, a dzisiaj usłyszałam od #lekarz , [dosłownie] że nie umiem oddychać XD w sensie, że technicznie robię to źle ( ͡º ͜ʖ͡º)

A ja się k---a śmiałam z kolesia przy rejestracji, który nie wiedział jak się pisze "wnuk" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Proszę o tutorial.

#robisztozle #oswiadczeniezdupy #przychodnia #whokiers
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CiemnejStronyZwierzchnik: "nie wiem dlaczego tak się dzieje", oto jego słowa. Będę szukać dalej, bo faktycznie często mam poczucie, że "nie ma czym oddychać", ale nie z tym byłam u lekarza, tylko z grypą. Z tłumaczenia, dlaczego sama technika oddychania jest u mnie zła niewiele zrozumiałam ;) wrócę do tego tematu.
  • Odpowiedz
@hellyea: Koleżanka jest położną i mówi że większość kobiet nie potrafi oddychać przeponą (oddychanie brzuchem). Praktycznie każdy facet potrafi oddychać na zmianę przeponą i płucami, a kobiety mają z tym problem.
  • Odpowiedz
@hellyea: Połóż się na plecach, na brzuch połóż książkę i oddychaj tak żeby książka się unosiła. Na stojąco też przepona ma pracować, a klatka piersiowa ma się jedynie rozszerzać a nie unosić.
  • Odpowiedz
@hellyea: Mogę się podzielić tym co zapamiętałem z zajęć z emisji głosu. Wdech należy brać przez nos i żeby był głęboki musi być przeponowy. Tzn. "nadymać" ma się brzuch, a nie klatka piersiowa. Mniej więcej takie ćwiczenia jak w filmiku robiliśmy.
Kontestator - @hellyea: Mogę się podzielić tym co zapamiętałem z zajęć z emisji głosu...
  • Odpowiedz
@hellyea: połóż się na plecach i próbuj oddychać tak żeby jak najmniej pracować klatką piersiową, a jak najwięcej brzuchem (między brzuchem a płucami jest przepona, którą wykorzystujesz przy takim oddychaniu).
Druga sprawa, to nie warto od razu wierzyć pierwszemu lekarzowi, chyba że naprawdę mu ufasz.
  • Odpowiedz
@hellyea: mi żaden lekarz nie mówił nic, ale wiem, ze zle oddycham xd Czesto brakuje mi powietrza i w ogole nie potrafię oddychać przez nos. Spie zawsze z otwartymi ustami i oddycham przez usta.

  • Odpowiedz