Wpis z mikrobloga

Eliminacje

Znalazłem już dokładniejszą lokalizację eliminacji. Odbywałem je na ul. Nowowiejskiej i z tego co widziałem komentarz któregoś Mirka w swoim starszym poście, to rzekomo szkoła im. S. Staszica.

Na eliminacje miałem stawić się o godz. 11:00. Jadąc z Wrześni odpowiednio zaplanowałem trasę, ale z powodu wypadku na autostradzie i puszczenia ruchu zwykłą krajówką, spóźniłem się co najmniej pół godziny. Gdyby Wam się to przytrafiło, nie ma powodów do obaw. Podany czas jest orientacyjny, nikt nie sprawdza listy obecności itp. Podejrzewam, że i bez zgłoszenia można by spróbować, ale to tylko przypuszczenie.

"Droga" do eliminacji wygląda tak, jak na załączonym zdjęciu.

Ludzi jest ogrom i swoje trzeba odstać. Nie ma się co zniechęcać, gdyż kolejka posuwa się sprawnie, a na korytarzu są jabłka, gdyby ktoś zgłodniał ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Sam proces eliminacji przeprowadzany jest w kilku salach lekcyjnych (na moich były to dwie sale) i w każdej jest kilku egzaminatorów. Nie ma jako takiej komisji, siada się w ławce przy wolnym egzaminatorze i indywidualnie przeprowadza się rozmowę. Najpierw należy wypełnić kwestionariusz osobowy, a następnie odpowiedzieć na 20 pytań. Nie wiem, czy jest jakiś czas na pytanie. W moim przypadku wyglądało to tak - dostałem pytanie i albo z automatu odpowiedziałem, albo powiedziałem, że nie wiem. Przy dwóch może pomyślałem dwie, trzy sekundy, ale i tak udzielałem od razu odpowiedź, dobrą bądź złą. Trzeba udzielić poprawne odpowiedzi na 15 z 20 pytań, aby się zakwalifikować. Poniżej lista pytań, które zapamiętałem i spisałem dla potomnych ;)

1. Kto namalował Bitwę pod Grunwaldem?
2. W którym roku była bitwa pod Wiedniem?
3. Który kraj zdobył pięć Mistrzostw Świata w piłce nożnej?
4. Kto wynalazł promienie X?
5. W jakiej miejscowości chrząszcz brzmi w trzcinie?
6. Czy z Polski widać Krzyż Południa?
7. Najdłuższa kość w ciele człowieka to...
8. Czy fistaszki rosną pod czy nad ziemą?
9. Co według przysłowia tuczy konia?
10. Jakiego organu chorobą jest astygmatyzm?
11. Jakie góry zajmują 1/3 terytorium Austrii?
12. W jakim kraju rozdawane są nagrody Złotych Niedźwiedzi?
13. Jak w skrócie nazywa się podatek od towarów i usług?

Niestety w natłoku i tempie zadawania tych pytań, nie zdołałem zapamiętać wszystkich.

Jak widać, nie miałem trudnego zestawu. Większym przeciwnikiem jest stres i tempo, aniżeli brak wiedzy.
Ostatnio jednak któryś Mirek opisywał swoje eliminacje i uważam, że jego zestaw pytań był kilka poziomów trudniejszy od mojego. Nie wiem czy po prostu jest kilka zestawów o różnym stopniu trudności, czy po prostu na innych eliminacjach było trudniej.

W każdym razie w sali byłem może 4 minuty, co biorąc pod uwagę kilkugodzinną podróż w obie strony, było śmiesznym wynikiem ;D Przynajmniej nie pojechałem na darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W następnym poście opiszę informację o liście z zaproszeniem do programu. A to już pewnie jutro.

Nie będę takich łakomych kąsków dawał w jednym poście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#weemanw1z10
Pobierz weeman - Eliminacje

Znalazłem już dokładniejszą lokalizację eliminacji. Odbywałem ...
źródło: comment_MsXcI6u3dezZ6Scg0iC328Hc7VwyW20w.jpg
  • 30
@weeman: Kiedy byłem na eliminacjach, pytania też były prościutkie, łatwe 20/20 ;) O tyle gorzej, że potem nie mogłem ani w jednym, ani w drugim terminie przyjechać na nagranie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@weeman: Gwarantuję, że studio cię zaskoczy, chociaż oczekiwanie może być trochę irytujące, bo niby miałem być na 12, ale nagranie zaczęło się po 14, bo byłem w drugim sorcie. Ale chociaż można spokojnie pogadać z innymi graczami i zawrzeć kilka znajomości.
@weeman: Z jednej strony jest tam knajpa, gdzie na żywo idzie podgląd ze studia, ale też można z osobami towarzyszącymi można iść do ichniej poczekalni, gdzie również jest specjalny pokoik z relacją. Dodatkowo zwrot za transport załatwiany jest od razu i wydają w gotówce (trza mieć papierową wersję biletu) oraz zapewniają ciepłe napoje.
Jedyny mankament - na podglądzie nie ma dźwięku. Według babek z knajpy przez to, że od samego początku,