Wpis z mikrobloga

7 792 - 2 = 7 790

Kawał naprawdę dobrej lektury. Początkowe rozdziały trochę "mętne", brakuje czegoś w stylu "wielkie BUM", ale mniej więcej w połowie autor zaczyna grać na emocjach, pojawiają się często dołujące #feels 'y bohatera, akcja zyskuje szybkości, co chwilę występują zwroty akcji. Najgorszym takowym była niespodziewana decyzja głównej postaci na samym końcu książki, miałem ochotę udusić pana Dmitrija za to, co zrobił.

Głównym minusem powieści jak dla mnie jest to, że nie jest to taka doskonałość jak "Metro 2033". Podejrzewam że wiele osób, po szumnych zapowiedziach tek książki, oczekiwało czegoś, co przewyższy mistrzowskie jak dla mnie "Metro...". Niestety trochę się w tym aspekcie zawiodłem.

Niemniej jednak baaardzo polecam tę powieść. Miłym zaskoczeniem były piękne ilustracje i nastrojowa muzyka do każdego rozdziału (można się z nimi zapoznać na stronie projektu

#wykopkindleclub #ksiazki

Tytuł: Futu.re
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: science fiction
★★★★★★★★★

#bookmeter
qmox - 7 792 - 2 = 7 790

Kawał naprawdę dobrej lektury. Początkowe rozdziały troch...

źródło: comment_RRqXNPxNSANxzDEun5CNcnnPyulsDSPc.jpg

Pobierz
  • 11
@qmox:

Najgorszym takowym była niespodziewana decyzja głównej postaci na samym końcu książki

o czym konkretnie mówisz (czytałem, chcę wiedzieć czy o tym samym myślimy)?
@ryhu:


@Synekdocha: domyślam się, że chodzi Ci o to, że sam nie uważasz "Metra" za wybitną lekturę? No cóż, różne są gusta, mi się naprawdę podobała.

@wTotalwar: mnie ta książka wydała się trochę przytłaczająca, więc nie jestem pewien, czy Tobie podpasuje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale warto spróbować ;)!