Wpis z mikrobloga

Mirunie, macie jakieś doświadczenie z jazdami próbnymi nowym autami z salonu?

Przeczesałem google, zdania są podzielone a wątki przeważnie sprzed kilku lat.

Jak to jest z tą jazdą próbną? Jest szansa testować auto samemu bez marketingowego gadania pana z salonu na siedzeniu obok? Niektórzy (większość) pisali że jazdę próbną mieli z gościem z salonu na siedzeniu obok ale nie brakowało takich którzy dostawali auto na określony czas (godzina, kilka godzin) i mogli sami przejechać się autem.

To zależy od polityki firmy/polityki konkretnego salonu/widzimisię sprzedawcy w salonie?

Wiadomo że jak wpadnie do salonu 18 latek z ledwo odebranym prawkiem do salonu Audi z textem "Chcę potestować A8 XDDDD" to najwyżej pozowolą mu zrobić kółeczko po parkingu z sprzedawcą, ale jak przychodzi 30latek poważnie zainteresowany kupnem auta?

Jaki macie doświadczenie w tym temacie? Udało się komuś odbyć jazdę próbną bez sprzedawca na siedzeniu pasażera? Wiążę to się z wpłaceniem jakiegoś depozytu etc.?

Jak coś to chodzi o Opla (Zafira) i Skode (Rapid/Octavia)

#motoryzacja #samochody #kupnoauta #opel #skoda #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@Stulejarz__f23: Polityka salonu. Jak kupowaliśmy samochód, to w różnych salonach jednej marki (Kia) było różnie. W jednym nam powiedzieli, że pożyczają czasem testówkę do następnego dnia, w innym powiedzieli, że wszystkie jazdy są z osobą z salonu.
Nawet sam wygląd jazdy próbnej jest różny. W jednym salonie jak od razu wyciągnąłem rękę po kluczyki to gość ze skrzywioną miną powiedział, że zwykle to pracownik jeździ pierwszy i opowiada o samochodzie ale
  • Odpowiedz
@Stulejarz__f23: pierwsze wrazenie jest decydujace. Przeciez nie dam rozjebusowi AMG czy M do reki bo bedzie masakra...
Zawsze towarzyszy Ci pracownik - wymog ubezpieczyciela ( przynajmniej u mnie ). Ale jak napisal @kma1987 jak nie masz pytan i chcesz po prostu poczuc fure to prosze bardzo - nikt nie bedzie wstawial dretwych tekstow. Ty jestes najwazniejszy, bo zdecydowales sie zostawic Twoje ciezko zapracowane pieniadze u mnie:)
  • Odpowiedz
@Stulejarz__f23: parę lat temu, mój ojciec (wtedy ok. 50 level), przyjeżdżając starą corolla, dostawał Audi A4 na godzinę, Volvo S60 na jeden dzień, a raz Avensis na weekend. Wszystko zależy od 1. polityki konkretnego salonu, 2. wrażenia jakie zrobisz na sprzedawcy.
  • Odpowiedz
@kma1987: Ja tam mając 19lvl bez problemu dostawałem jazdy próbne audi, bmw czy mercedesa. Nawet Ska się trafiła ;) Dobry bajer i wszystko można :D
  • Odpowiedz
@benzdriver: wymog ubezpieczyciela? Jakis dziwny ten pakiet, kazdym autem z ac moze przeciez jechac kto tylko chce...
Chyba to tylko wymowka, zeby za duzo gosci nie bylo :)
U mnie zawsze jedzie klient, jesli cos sie stanie to oby tylko wszyscy zyli i byla calka - jedyny wymog ;)
  • Odpowiedz