Wpis z mikrobloga

Mirki mam straszny problem ;(
Chciałbym się zapisać na siłownie ale tak się wstydze, że nie wiem ;(
Boje się, że pójdę i nie będę umiał obsługiwać tego całego sprzętu, że te wszystkie koksy co tam są będą się ze mnie nabijać itp.

Jaki był wasz pierwszy raz? Też mieliście takie obawy? i czy są one bezpodstawne?

#mikrokoksy #silownia
  • 74
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: Bezpodstawne. Na początek idź się zapisz, zapytaj kiedy jest trener. Przyjdź jak będzie i powiedz jak chcesz się rozwijać - kardio, rzeźba, zwykły workout itp. Powie ci na czym i jak ćwiczyć, zapytaj o co chcesz, przecież nie gryzie. Ludzie na siłowni ogólnie są życzliwi, wystarczy pytać jak się nie wie, szczególnie starzy wyjadacze.
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: A co do twoich pytań, bo zapomniałem na nie odpowiedzieć: tak, miałem takie obawy, zbierałem się przez 3 tygodnie, ale w końcu umówiłem się z dobrym kumplem który miał już rok stażu i jakoś poszło. Teraz ten kumpel jest moim najlepszym przyjacielem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: Stary, wyluzuj, na YT jest 123^43 filmików gdzie zastępy miłych koksów pokazują jak się czego używa, więc zwyczajnie w domu możesz się nauczyć co i jak.
Poza tym warto podczepić się pod kumpla który ma już jakieś doświadczenie, większość ludzi ćwiczenie razem dodatkowo motywuje, try it.
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: No bywa. W takim razie dobrze byłoby skorzystac z usług trenera/insturktora. Jeśli chodzi o stałych bywalców to się nie martw, nie będą się toba szczególnie przejmować, bo przecież sami są tam by cieżko pracować, a raczej będą cię ratować jeśli zaczniesz robić coś niebezpiecznego.
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: na większości siłek są instruktorzy, którzy ustalą z tobą, jakie sprzętu używać i jak i ile, aby osiągnąć taki cel, jaki sobie stawiasz. Dobiorą Ci odpowiednią częstotliwość i czas poszczególnych ćwiczeń, powiedzą jak korzystać z urządzeń. One nie są trudne w obsłudze.
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: koksy się nie nabijają, wbrew pozorą są bardzo uprzejmi i życzliwi na siłowni, bo to często jedyna rzecz na której tak bardzo dobrze się znają (prócz spuszczania #!$%@?) więc są bardzo chętni do pomocy. Serio.
  • Odpowiedz