Wpis z mikrobloga

#coolstory #truestory #wiara #katolicyzm #teologia #kosciol #ksiadz
Ja, 24 lvl po 8 latach postanowiłam za namową narzeczonego pójść do spowiedzi.
Nie otrzymałam rozgrzeszenia, bo mieszkam z narzeczonym, którego naprawdę kocham i zamierzam poślubić (za jakieś 2 lata, bo to też kosztuje).
Wiem, że u innego księdza pewnie dostałabym rozgrzeszenie, ale jakoś straciłam wiarę w rzetelność spowiedzi.
Mój narzeczony bez problemu dostał rozgrzeszenie, a mówił więcej grzechów.
Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi? Jaki jest sens spowiedzi i czy w ogóle jest? Czemu rozgrzeszenie zależy od 'widzimisie' księdza?
  • 114
@kaeres:
1. jak mieszkasz z narzeczonym, to się nie dziw. Nie wiem jakim cudem on dostał odpuszczenie, żaden ksiądz nie może go dać, bo nie ma możliwości poprawy (czyli niespełniony 5 warunek spowiedzi)
2. bo tak napisali w Biblii - komu odpuścicie, komu zatrzymacie itd.
3. sam mieszkam z dziewczyną, chciałem iść wczoraj do spowiedzi, ale nie dla psa kiełbasa :( musimy się szybko hajtnąć, bo tak głupio być poza wspólnotą
Niektórzy z Was naprawdę dobrowolnie przyjmują ograniczenia narzucane przez Kościół i żyją tak jak mówi im pan z ambony bez żadnych odstępstw?


@cotamguwniaki: #gimboteologia


Wydaje mi się, że tu zupełnie nie chodzi o "pana z ambony", tylko o naukę Kościoła. Jak jesteś katolikiem to masz nie wyznawać tego, co mówi Twój Kościół? To byłby dopiero absurd, i hipokryzja.
Już lepszy jest ktoś, kto się autentycznie wypisze, niż ten, który celowo robi
@kaeres: Słuchając różnych księży itp. można dostrzec różne punkty widzenia.

A ja dziś na mszy słyszałem, że każdy grzech będzie odpuszczony, bo nie ma grzechu większego od samego Boga (nie moje słowa, cytuję).

Bo przecież seks przed ślubem czy mieszkanie to takie wielkie cudzołożenie i obłuda, a jak dostanie 2 kawałki (albo więcej) to wychwala nowożeńców, i jaka to w ogóle wspaniała para.

Wychodzi na to że biologia, która składa ludzi
@kaeres: powiem tak:
spowiedz zostala wymysona w czasach sredniowiecza gdy chlopi uprawiali ziemie dla szlachty.
kosciol ma te swoje przykazania itd i o czekujze ze wszyscy beda postepowac qg nich. jezeli np cos ukradnie to bedzie musial sie wyspowiadac i w ten otot sposob kosciol otrzymywal info o postepkach plebsu i sprzedawal te info szlachcie.
spowiedz to nic innego jak tylko kontrola spoleczenstwa. Za nasza wschodnia granica obowiazuje spowiedz powszechna gdzie
Nie otrzymałam rozgrzeszenia, bo mieszkam z narzeczonym


@kaeres: żeby dostać rozgrzeszenie niezbędne są: chęć poprawy. Jeżeli uprawiasz seks przedmałżeński to wg. Kościoła katolickiego grzeszysz. Nie chcesz się wprowadzić od narzeczonego to znaczy że nie chcesz przestać grzeszyć, więc w Kościele katolickim rozgrzeszenia ci nie przysługuje.
Ksiądz zrobił dobrze, to inny ksiądz dałby ci lewe rozgrzeszenie.

Jeżeli nie podobają ci się zasady to zmień wyznanie.