Wpis z mikrobloga

@SScherzo: sam jestem w 100% mięsny i nie wyobrażam sobie dnia bez kiełbasy lub czegoś podobnego. Jednak wywar na zupę moge miec ugotowany na samych warzywach a kremy z soczewicy i dyni to moje ulubione zupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak nie ogarniam nazywania takich rzeczy typu pasztet itp. Wege nie jedzą mięsa z rożnych powodów ale bekowe jest nadawanie nazwy pulpie z soji na patelni Per
@WujekRada: ale to jest chyba naturalne, że jeśli coś wygląda jak kotlet, a być może nawet ma naśladować kotlet, to zaczynamy nazywać to kotletem, ewentualnie z jakimś dodatkowym określeniem? Język się zmienia, kiedyś takich rzeczy się nie robiło, więc zakres znaczeniowy słowa "kotlet" był naturalnie ograniczony do potraw mięsnych.

btw http://sjp.pwn.pl/slowniki/kotlet.html

wege HAMburgery


"Burger" to bardziej popularne słowo ;).
@WujekRada: przecież dosłownie cię zacytowałem :). Po prostu nie mówi/pisze się "wege hamburger", tylko "wege burger". Nie zauważyłem słowa "schabowe" w twojej wypowiedzi, ale również nigdzie się z tym nie spotkałem (bodajże są w sprzedaży jakieś kotlety sojowe "a'la schabowe", a to jednak ogromna różnica).
@SScherzo: też zrobiłam wegański pasztet, tylko w moim były warzywa zamiast soczewicy, zdeklarowani mięsożercy z mojego domu zjedli go w całości w ciągu jednego posiedzenia przy stole a szynki zostały, milion razy lepszy od mięsnego :D założę się że ci elokwentni komentujący też by je chętnie zjedli