Wpis z mikrobloga

@GilbertEatingGrape: ta ustawa powinna być w ogóle zniesiona, bo jest debilna. Dla jednego "homoseksualizm jest zły" będzie krytyką, a dla innego nawolywaniem do nienawiści. Tak samo z religią, kolorem skory, leworecznoscia czy innymi malo ważnymi sprawami. Kto to będzie oceniał? Sędzia na podstawie swoich przekonan i domysłów
@bluehawaii91: to czy cała ustawa powinna trafić do kosza to osobna kwestia. Póki co ustawa jest i o ile sie nie mylę to sędzia może wziać pod uwagę nie tylko swoje przekonania i domysły, ale też zeznania świadków, kartotekę podejrzanego, wywiad środowiskowy, etc. Myślę, że w wielu sprawach wyrok skazujący będzie bardziej niż oczywisty, bo niektóre sytuacje nie pozostawiają złudzeń.
Podobne kontrowersje są przy sprawach dot. nienawiści na podstawie wyznania czy
@GilbertEatingGrape: no ja bym się zastanowił czemu niektórych ludzi mamy szczególnie chronić. Powinna być ustawa albo zakazujaca gróźb wobec wszystkich ludzi, albo nikogo. Nie widzę powodu by dopisywac kolejne grupy ucisnione, tylko zacząć pracować nad rozmontowaniem tego głupiego systemu.
Nie widzę powodu by dopisywac kolejne grupy ucisnione


@bluehawaii91: jasne, można sobie wyobrazić ten przepis posunięty do granic absurdu, gdzie mówienie o osobie niewysokiej, że jest "niska" będzie karalne, bo kogoś obraziło :)
Ale dla mnie ten konkretny przepis ze znaleziska ma sens ze względu na zakorzenione w kulturze stereotypy i uprzedzenia, nie ma sensu dopisywać ochrony osób leworęcznych, bo na ich temat nie ma szkodliwych i nieprawdziwych stereotypów, które są