Wpis z mikrobloga

Tak, bezpłatne bo nieubezpieczeni również nie płacą.


@Korba112: hm, o ile pamiętam jak znajomi wezwali pogotowie do pełnoletniej córki która w ogóle nie figuruje w NFZ (wyjechała dawno za wielką wodę) to potem ich to trochę kosztowało... Ale to było z 10 lat temu albo niewiele mniej, może wtedy było inaczej?
Niestety nie ma takiej możliwości. Wszystko jest bezpłatne.


@Korba112: pytanie czy to dobrze czy źle, że nie ma opłat nawet za nieuzasadnione wezwanie (w skrajnych przypadkach można ukarać wzywającego za wykroczenie). Mnie stać (przynajmniej teraz) na zapłacenie nawet jeśli wezwanie byłoby nieuzasadnione, ale ktoś może mieć obiekcje czy wezwać czy może czekać (a wiesz, że czasem każda minuta się liczy) czy iść do przychodni (zdarzają się osoby które z zawałem idą
@WuDwaKa: @Korba112: @Funky666: @megawatt: akurat to, ze przyjazd karetek nawet w nieuzasadnionych przypadkach jest za darmo to powrót do normalności. Za czasów słynnych debilnych opłat mój dziadek dostał zawału. Nie kazał żonie, mojej babci wzywać karetki, bo się bał opłat, a nie wiedział co mu jest. Jak w końcu zdecydowała się zadzwonić, to było już za późno. Ratownicy przyjechali stwierdzić zgon.