Wpis z mikrobloga

Zrobiłem właśnie dobry uczynek. Może to drobnostka ale jednak. Stoję sobie w wchuj długiej kolejce w cerfurze po fajki. Nie wiem jak w innych miastach ale w #szczecin stoisko z fajkami jest oddzielnie, poza kasami. Jest ono połączone z sprzedażą hot dogów które kosztują...


Na koniec kolejki podchodzi babka, widać że ma coś nie tak z głową . I zaczepia każdego mówiąc, że jest bezdomna i jest głodna i czy kupił by jej pan/pani coś do jedzenia. Na 6 osób które stały za mną, każda powiedziała nie. Podchodzi do mnie z tym samym tekstem na co ja z uśmiechem mówie, że moge jej kupić hot doga jak chce. Ta ucieszona podziekowała i czekamy razem. Kupiłem fajki, ona dostała hot doga, a na odchodne wręczyłem jej jeszcze 2 bony sodexo za 5 zika aby poszła na sam i dokupiła sobie coś.

Mina ludzi w kolejce bezcenna. Jak by każdy miał wyrzuty sumienia, że ją olał bo k---a 2 zł to mega majątek. A ja szczęśliwy poszedłem w swoją stronę.

#truestory #pomagajzwykopem
CreativePL - Zrobiłem właśnie dobry uczynek. Może to drobnostka ale jednak. Stoję sob...

źródło: comment_ttjZI6bBzhmhgBcrdk4NQj5CPOilvVdQ.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ktoosiu: w ikea tez masz po 2 z dodatkami. Do tego loda z automatu za 1 zł. A danie obiadowe naprawde dobre i zjadliwe za 8,50 10 pulpecików ziemniaki i borówki po szwedzku.
  • Odpowiedz
@CreativePL: Bo połowa ludzi uważa bezdomnych za alkoholików albo ćpunów, nie mówie, że tak jest. Ale to głupi stereotyp, niektórzy ludzie po prostu mieli pecha w życiu i zaakceptowali swoje życie takie jakie im zostało dane i są bezdomnymi, a to jest przykre. Bo wielu bezdomnych ma wykształcenie i pracowali kiedyś, lecz mieli pecha.
  • Odpowiedz
I ci bezdomni ludzie nie mogą nawet do najprostszej pracy, dorywczej iść (nie mówie o najniższej krajowej)? Takiej w której wygarną np 500zł które starczy na jedzenie przez miesiąc? A caritas w każdym mieście wcale codziennie posiłków nie funduje?

@dawidrayan:
  • Odpowiedz
@CreativePL: Nigdy nie będę popierał wspierania żebractwa. Jak widzę ludzi dających pieniądze cyganom na skrzyżowaniach to mi ręce opadają. Dzięki takim ludziom jak ty żebranie to świetny biznes. Żyjemy w kraju w którym jeśli jesteś leniwy, gardzisz pracą, albo nie nauczyłeś się po prostu, że pieniądze powinno się zarobić (pomijam oczywisty odsetek ludzi którzy z niezależnych od siebie przyczyn nie mogą, stracili taką możliwość) to i tak dostajesz pieniądze od
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: to raczej kwestia wykluczenia społecznego; bezdomny = gorszy, nikt nie przyjmie bezdomnego do pracy bo boi się, że może kraść, taki sam mamy przykład z kimś kto wyszedł z więzienia albo po prostu ma tatuaże, ludzie nie ufają takim osobom. No i też kwestia wsparcia jest ważna, nie mają rodzin nikt ich nie wspiera, a niektórzy na prawdę mają nałogi albo problemy psychiczne, wiesz to tak jest.. że niektórzy
  • Odpowiedz
@dawidrayan: Prawdziwych bezdomnych na ulicy zazwyczaj nie odróżnisz. Bezdomni to nie menele. Bezdomni się myją, dbają o siebie, ale po prostu jest im tak wygodnie odprowadzić wózek za 2zł zamiast rozdać 200 ulotek za 2 zł. Zresztą jak ktoś szuka to zawsze znajdzie pracę choć na chwile. Przykład kumpla który ma tartak na wsi. Jak idzie do sklepu to każdy do niego BIZNESMENIE MOŻE 2 ZŁ HEHE, ale do pracy
  • Odpowiedz
Tak jak ktoś napisał. Bezdomnych się nie dokarmia bo wydają zaoszczędzone pieniądze na a-----l. Są instytucje które które takimi osobami się zajmują, oni wiedza jaka jest ich prawdziwa sytuacja...
  • Odpowiedz