Wpis z mikrobloga

TLDL:


Zakupiłem ostatnio dysk zewnętrzny w Komputroniku - model Transcend StoreJet 25H3P 1TB. Wybrałem najtańszą opcję dostawy bo #cebulamotzno - Paczka w Ruchu (odbiór w kiosku). Pierwsze zdziwienie - dysk został dostarczony w TAKIM worku, w żaden sposób nie był dodatkowo zabezpieczony. W środku luzem leżało pudełko.
Drugie zaskoczenie - po otworzeniu paczki, niestety nie w kiosku bo spieszyłem się do pracy, a za mną dłużyła się kolejka, okazało się, że w środku nie ma dowodu zakupu, a od Pani w kiosku nic nie dostałem... Pięknie!
Ostatni punkt, raczej do przewidzenia, mimo dobrych wyników Benchmarka HD Tune Pro 5.5, SMART wywala

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 1 warning

, a przy głębokim szukaniu (Quick scan nic nie wykrywa) sypie błędami na 700 GB.

Do Was Mireczki kilka pytań:
1. Jeśli nie mam dowodu zakupu, a kupowałem online mogę jakoś nadal starać się o przyjęcie sprzętu na gwarancję?
2. Możliwe, że to HD Tune przekamuje, a ten SMART wcale nie jest jakiś poważny?
3. Czy jeśli rozerwałem opakowanie, użyłem dysku do testów, mogę nadal zwrócić dysk korzystając z możliwości odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni przy zakupach online? (oczywiście brak paragonu mnie dyskwalifikuje ale chcę wiedzieć na przyszłość)
#kiciochpyta

#hardware #dyski #cycki #komputronik #zakupy @Komputronik_pl
Pobierz wakemeup - TLDL:
SPOILER

Zakupiłem ostatnio dysk zewnętrzny w Komputroniku - mode...
źródło: comment_elKkudArV4dghOQr8Cdwqx45jrIXb1r9.jpg
  • 7
@wake_me_up:

Po pierwsze: zaraz postaram się wyjaśnić dlaczego dysk nie został zabezpieczony.
Po drugie: zaraz postaram się dowiedzieć dlaczego nie został dodany dowód zakupu.

Pytanie: czy to była faktura? Bo jeśli tak, to postaram się dotrzeć do niej - będzie w systemie.