Wpis z mikrobloga

@Aleksander_Newski: lista wolnościowców (w/g własnego uznania). Dopisać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(zresztą już jesteś, ale nie wszystkich na raz wołam )

@WykopWasPrzejrzal: takie socjalistyczne brednie przynajmniej fajnie zbierają normalnych wolnościowych i prawych ludzi i pozwalają podsumować i "prze-kompilować" swoje zdanie też.
@jos: przeczytaj sobie całą dyskusję. Rozmowa z @krolikbartek miała jeszcze jakiś poziom. Później zleciały się jakieś ameby i poleciałem na ostro.

Udowodniłem, że podatki należy płacić ponieważ korzystamy z dóbr uzyskanych dzięki podatkom. Jedno zaoranie.

http://www.wykop.pl/wpis/12008055/#comment-36938941

Później określiłem jakie podatki są złe, a jakie dobre. Druga masakra.

http://www.wykop.pl/wpis/12008055/#comment-36943489

Potem coś @rfree pierdzielił o wolnym rynku, pizzy na zamówienie i bezludnej wyspie ale zleciały się jakieś pietruszki intelektualne i nie wiem o
Pobierz chapeaunoir - @jos: przeczytaj sobie całą dyskusję. Rozmowa z @krolikbartek miała jes...
źródło: comment_J6Evpq2lOULGi80w7ZFwLxdEsRbhfpXt.jpg
@chapeaunoir: pytam bo ostatnio wywołem dyskusje na temat jak wygladalo by wojsko bez podatkow i czesc odpowiedziala:
- ze kazdy kupil by sobie karabin, a ci bogatsi czolgi i samoloty (xd ) i po sprawie
- a czesc ze zlikwiduja tylko dochodowy
I nie wiem teraz jak ich orać( ͡° ʖ̯ ͡°) (drugiemu przyznalem racje, pierwszy chyba po politologii byl i takie glupoty zaczal pisac ze sie
@Tank1991:

Więc już ci mówię jak ich zaorac. Jestem w tym mistrzem więc nie jest to dla mnie duże wyzwanie.

- ze kazdy kupil by sobie karabin, a ci bogatsi czolgi i samoloty (xd ) i po sprawie


Ci są głupi i nawet nie znają programu partii. Nie ma sensu dyskutować.

- a czesc ze zlikwiduja tylko dochodowy


Ci mają rację. Jednak nie do końca. Chcą zlikwidować dochodowy i zostawić akcyzę
@chapeaunoir:

tylko, ze likwidacja ZUS ciągnie za sobą wypłacanie zaległych świadczeń emerytalnych, które wynoszą ponad 200 mld rocznie.

dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i nawet nie znają programu partii

tzn co konretnie jest w programie?

Skoro sądzi, że człowiek najlepiej radzi sobie sam to pytasz się niego po co mu policja i wojsko? Skoro uważa, że podatki to kradzież, a człowiek zawsze radzi sobie najlepiej to niech
@Tank1991 zamiast podatku przymusowego który
- jest bezcelowy (korupcja i marnotrastwo)
- jest większy gdy zarabiasz dobrze (kara za pracę)
- według globalnego prawa (brak wolności)
- wybierany przez demokrację (rząd debili i brak wolności)
jak VAT, PIT, ZUS

lepiej jest zlikwidować VAT, ZUS zastąpić czymś innym, a podatki stosować
- lokalnie (np płacisz do budżetu Gdyni, głosujesz w Gdyni - większa władza Twoja na co idą Twoje pieniądze)
- niezależnie ile
Pobierz rfree - @Tank1991 zamiast podatku przymusowego który
- jest bezcelowy (korupcja i ma...
źródło: comment_xqah9MTCi8oRitNlDujJu2RimbAbkMIS.jpg
@rfree: @chapeaunoir:

jest większy gdy zarabiasz dobrze (kara za pracę)

wiekszosc tych dobrze zarabiajacych to ludzie wykorzystujacy sytuacje: vide nike placi w fabryce pare $ za dzien pracy, a sprzedaje buty za 500 zł para... na wolnym rynku ta niesprawiedliwosc siegnela by absurdu, tak chociaz ta kasa wraca do ludzi jako-tako(nie uwazam ze to ok)

- według globalnego prawa (brak wolności)

żyjesz w panstwie, korzystasz z infrastruktury panstwowej - placisz