Wpis z mikrobloga

Często wam się śnią wasi byli/byłe?

Powiem szczerze, mi nierzadko i robi się to strasznie irytujące. Od kilku dobrych lat, pomimo udanych związków z różowymi często mi się śni któraś z byłych, przypominają się wspomnienia, słyszę dobrze ich głos, no nie jest to najprzyjemniejsze... A czasami potrafi to być kilka razy w ciągu tygodnia. Do tego tematem snów są zawsze przyjemne historie czy wspólne wspomnienia. Skąd się to bierze, jak sobie z tym radzicie?

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #sen #sny #zwiazki
  • 19
  • Odpowiedz
@tatarysh: no dobra, ale jak sobie z tym radzić? bo sentymentalny chłopak jestem, a takie atrakcje nocne nie pomagają w normalnym funkcjonowaniu

@OSH1980: nawet jak spędzacie razem cały dzień w łóżku, słyszysz wyraźnie Jej głos? Nie wkurza Cię to?
  • Odpowiedz
@peszmerd: Wiesz, mózg ludzki działa w zabawny sposób. Ale jeżeli wracasz do niej myślami, to będziesz mieć takie sny często. Ja takich atrakcji nie doświadczam (i chwalić Pana, bo też sentymentalny jestem).
  • Odpowiedz
@peszmerd: faktycznie nie jest to przyjemne, u mnie takie sny nasilają się gdy poznaje nowy #rozowypasek i mam wobec niego jakieś plany, a sny o byłej zawsze są przyjemne, przywołują mile wspomnienia i to wcale nie ułatwia nowej znajomości :/
Wydaje mi się ze to przez szczere uczucie, bo śni mi się tylko ta, którą czuje ze naprawdę kochałem i kocham nadal mimo wszystkiego, ale po prostu jakoś z tym żyję..
  • Odpowiedz
@peszmerd: mi też się śnią, ale zazwyczaj te mile wspomnienia. Normalna rzecz skoro z kimś byłeś związany to snisz o miłych rzeczach i zazwyczaj jest ta osoba w śnie
  • Odpowiedz
  • 3
@peszmerd: ja tam do zadnej swojej bylej nic nie mam, z prawie kazda utrzymuje swietny kontakt i wspominamy czasem w zartach smieszne sytuacje :D raz czy dwa mi sie snily ale raczej w innym kontekscie.
  • Odpowiedz
@peszmerd: mi się bardzo często śnią mieszkania, w których mieszkałam. A mój dom rodzinny zawsze przed remontami, taki, jak go pamiętam za lat dziecięcych.
  • Odpowiedz
@OSH1980: @droptable: @RabeDavid: @bslawek: dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam takie akcje. Niestety ostatnio dzieje się to zbyt często i cholernie wkurza, bo próbuję się pozbierać - wracanie do "zamkniętych spraw" nie pomaga.

@Arveit: no nie, ja z kolei palę mosty, nie potrafię żyć dobrze z byłymi, chyba, że po kilku dobrych latach :)

@gugas: no dziś śniło mi się, że jestem na jakimś biwaku
  • Odpowiedz
@pawele125: Może troche uogólniłem, bo sam tego w 100% nie potrafię zrozumieć.
Chodzi o to, że... hmm.. powiedzmy, że jest serce i rozum. Sercem kocham - czuję, że mógłbym, a nawet może i chciał do niej wrócić (to pewnie zasługa tego, że była moją pierwszą dziewczyną, pierwsze doświadczenia i takie tam), ale tutaj pojawia się rozum i dlatego bezpieczniejsze wydaje mi się zupełne odcięcie od niej.

W ogóle uważam, że
  • Odpowiedz
@pawele125: Nie wiem czy najlepszy, ale miło... ;)
@droptable:
Skoro już ktoś mnie zawołał a akurat mam trochę czasu...

Zawsze pierwsza miłość to ogromne wydarzenie w życiu. Każda kobieta z którą byliśmy dłużej, którą kochaliśmy, zostaje z nami na zawsze w naszej pamięci i emocjach, podobnie z resztą mają kobiety z nami. Nie ma tu jakiś specjalnych różnic. Zawsze związek z drugą osobą to duże przeżycie, które o ile jesteśmy
  • Odpowiedz
@pawele125: dzięki, że zawołałeś Syntax ;p
@Syntax: dziękuję za odpowiedź, nie spodziewałem się, że ktokolwiek zainteresuje się tym co napisałem, a co dopiero udzieli tak konstruktywnej odpowiedzi :)

Właściwie od rozstania minęło już jakieś 3 lata i starałem się robić podobnie tak jak pisałeś. Wyciągnałem z tego związku wiele wniosków, które na pewno jeszcze mi się w życiu przydadzą. Co do lecznia pustki inną osobą, tego też po części byłem
  • Odpowiedz
@droptable: Spokojnie, nie Ty jeden masz takie myśli...

Ogólnie kobiety są raczej normalne, też mają nie raz po rozstaniach mętlik w głowie i nie wiedzą jakiego faceta wybrać. Podejrzewam że same potrafiłyby niejednokrotnie napisać coś podobnego do Twoich słów... Nie patrz na związki dookoła siebie, które widzisz że są płytkie i beznadziejne. Raczej postępuj w zgodzie z sobą a zobaczysz, że pojawi się taka kobieta z którą nagle wszystko będzie wyglądać
  • Odpowiedz