Wpis z mikrobloga

W ramach rozpoczynających się dziś w Warszawie Dni Ateizmu ma mieć miejsce konferencja o wolności słowa, sumienia, nauki i wyrazu artystycznego. Konferencja ta odbędzie się w Sejmie, z inicjatywy partii lewicowych.

Do rzeczy: jak na tę konferencję zareagowali prawicowcy? Oddajmy głos wiceprzewodniczącej "Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski": #

Organizowanie takiego spotkania w Sejmie jest karygodne.

Dla mnie jest to nie do zrozumienia, że w polskim Sejmie odbywa się taka konferencja – w roku, który polski parlament uznał za rok św. Jana Pawła II.

W czasie, kiedy powinniśmy wcielać naukę Jana Pawła II w życie, w Sejmie przyjmuje się różne lewackie projekty oraz promuje się lewicowe ideologie.


Ot, wolność zdaniem prawicy. Zespół do przeciwdziałania ateizacji = OK, rok JP2 = OK, krzyż w Sejmie = OK, konferencja ateistów = nie OK, bo Polska wielka katolicka.

#tysiacurojenniezaleznychmediow #truelolcontent #bekazprawakow #neuropa #religia #katolicyzm #ateizm
  • 73
  • Odpowiedz
@dardra: W języku polskim przyjmujemy że prawdziwe znaczenie słowa jest takie jak to zapisano w słowniku a nie takie które usłyszymy od przypadkowo spotkanych osób. Ty wyjdź na ulicę i zapytaj. Zapytaj też dlaczego tak twierdzą, pewnie 90% nie będzie wiedziało co odpowiedzieć, albo ich tłumaczenie będzie zupełnie inne niż Twoje. Po prostu ludzie przyzwyczaili się w Polsce nazywać prawicą partię która jest konkurencyjna dla SLD (spadkobiercy PZPR).
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas:

#!$%@? serio przestan się osmieszac. Czy PiS jest lewica bo ty tak twierdzisz?

Dochodzimy do tego ze #!$%@? glupot i zmiany powszechnie przyjętego rozumienia słow odbywają się po obu stronach i są równie bezowocne. Ubzduralo ci sie ze na prawicy staną zbawieni na lewicy potępieni, prawica się bronisz, lewicą podcierasz i na przekór wszystkiemu i wszystkim swoimi wygibasami próbujesz w kontrze do lewicy true prawice ustawic na piedestale, przy okazji
  • Odpowiedz
Czy PiS jest lewica bo ty tak twierdzisz?


@PlecSchrodingera: Bo słownik tak twierdzi.

Ubzduralo ci sie ze na prawicy staną zbawieni na lewicy potępieni, prawica się bronisz, lewicą podcierasz i na przekór wszystkiemu i wszystkim swoimi wygibasami próbujesz w kontrze do lewicy true prawice ustawic na piedestale, przy okazji niszcząc wszelką dyskusje ktora pójdzie choćby krok dalej.


Wskaż mi gdzie tak napisałem.

Nie musisz być żeby być idiota xd

Właśnie widzę,
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas:

Po prostu ludzie przyzwyczaili się w Polsce nazywać prawicą partię która jest konkurencyjna dla SLD (spadkobiercy PZPR).


O kurcze, większej bzdury od dawna nie słyszałem xD

Czym więc jest PiS?

Ty wyjdź na ulicę i zapytaj. Zapytaj też dlaczego tak twierdzą, pewnie 90% nie będzie wiedziało co odpowiedzieć, albo ich tłumaczenie będzie zupełnie inne niż Twoje.


Ich tłumaczenie będzie inne niż moje? Czyli jednak mamy rożne tłumaczenia a nie to
  • Odpowiedz
@dardra: już napisał ze prawica akceptuje istnienie nierówności społecznych. A PiS nie akceptuje, bo chce wyższych podatków dla najbogatszych. Naprawdę nie warto z nim tego ciągnąć, powiedziałbym ze troll ale takich geniuszy jest tu od #!$%@?
  • Odpowiedz
Ich tłumaczenie będzie inne niż moje? Czyli jednak mamy rożne tłumaczenia a nie to jedno?


@dardra: Pisałeś wcześniej że definicja słowa "Prawica" zależy od tego co ludzie uważają za prawicę. Jeśli zdania są różne to jasne że powinniśmy się trzymać definicji słownikowej.

Źródło, che zobaczyć na jakim słowniku można taki wniosek wyciągnąć. xD

Sprawdź definicję którą podałem, tym razem czytaj ze zrozumieniem.

zgnnij na bl #!$%@? trzymajcie mnie

@PlecSchrodingera: Widzę
  • Odpowiedz
Ale to są antyteiści, bo ateiści w nic nie wieżą i mają gdzieś jakieś manifestacje durne.


@Helsantonio_Montes: A z czego konkretnie to wynika, bo raczej nie z tego, że zorganizowali sobie dni na których będą rozmawiali o kwestiach wolności słowa itp. ?

To że ktoś jest ateistą, nie wyklucza innych poglądów kolego.
  • Odpowiedz
Ja też nie chodzę do kościoła ale jakoś nie mam problemu żeby się z tym pogodzić. W obrządku rzymskokatolickim ochrzczonych jest 87% mieszkańców Polski i to DO NICH należy wybór czy w sejmie będzie krzyż.


@Dassault: Tylko dziwnym trafem ani ci ochrzeczni, ani kościół jak ognia unikają wprowadzenia dobrowolnego podatku kościelnego. Państwo przestałoby sponsorować kościół - dostawałby on tylko pieniądze zebrane z dobrowolnego, dodatkowego podatku.
Ale mam dziwne wrażenie wielkiego strachu
  • Odpowiedz
@fledgeling: Ja nie wiem, czy wy macie jakieś problemy z logicznym myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem?
Przecież wyraźnie napisałem że chciałbym pełnej świeckości państwa, likwidacji dotacji, religii w szkołach i symboli w miejscach publicznych. Chciałbym też żeby Afryka nie była targana wojnami i żeby ludzie nie musieli martwić się czy coś dziś zjedzą, ale mam świadomość że to jest NIEREALNE!
Ty usiłujesz mnie przekonać do moich własnych przekonań....
  • Odpowiedz