Wpis z mikrobloga

W ramach rozpoczynających się dziś w Warszawie Dni Ateizmu ma mieć miejsce konferencja o wolności słowa, sumienia, nauki i wyrazu artystycznego. Konferencja ta odbędzie się w Sejmie, z inicjatywy partii lewicowych.

Do rzeczy: jak na tę konferencję zareagowali prawicowcy? Oddajmy głos wiceprzewodniczącej "Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski": #

Organizowanie takiego spotkania w Sejmie jest karygodne.

Dla mnie jest to nie do zrozumienia, że w polskim Sejmie odbywa się taka konferencja – w roku, który polski parlament uznał za rok św. Jana Pawła II.

W czasie, kiedy powinniśmy wcielać naukę Jana Pawła II w życie, w Sejmie przyjmuje się różne lewackie projekty oraz promuje się lewicowe ideologie.


Ot, wolność zdaniem prawicy. Zespół do przeciwdziałania ateizacji = OK, rok JP2 = OK, krzyż w Sejmie = OK, konferencja ateistów = nie OK, bo Polska wielka katolicka.

#tysiacurojenniezaleznychmediow #truelolcontent #bekazprawakow #neuropa #religia #katolicyzm #ateizm
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dassault: Niech sobie każdy wierzy w co chce, jak można robić konferencje chrześcijańskie, zloty muzułmanów i parady wyznawców latającego potwora spaghetti, to można też robić konferencję ateistów :)
  • Odpowiedz
@alkan: Polska prawica to rak. Ci ludzie są okropni. Po prostu obrzydliwi. Cenzurowali by każdego kto myśli inaczej. Zresztą, według prawakow na wykopie, lewacy nie są ludźmi. Prawica to zło w najczystszej postaci.
  • Odpowiedz
zdecydowana większość Polaków jest wierząca i trzeba to uszanować.


@Dassault: która większość? do kościoła chodzi 39,1% zapisanych przy chrzcie - słaba to większość, by nie powiedzieć mniejszość.
  • Odpowiedz
@alkan: Wolność według prawicy...

Lewica jest taka wolnościowa i demokratyczna, że nawet wyrażanie sprzeciwu i odmiennego zdania powinno być zakazane, o ile jest to sprzeciw wycelowany w lewactwo. O to chyba chodzi w tej demokracji, by jedni mogli organizować się i sprzeciwiać wspólnie temu co im nie pasuje. Nie - wolność jest wtedy, kiedy popieramy to co chce lewica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakim prawem chcesz
  • Odpowiedz
PiS to nie jest prawica, ich program nie ma z prawicą niczego wspólnego. Podnoszenie podatków dla bogatych to zwykły socjalizm.

Nie jestem kucem Korwina.


@LordOfTheBananas: Ale piszesz jak kuc Korwina, który uważa, że prawica odnosi się wyłącznie do liberalizmu gospodarczego co nie jest prawdą i liberalizm gospodarczy jest tylko jednym z wielu elementów niejednorodnego i niejednoznacznego zjawiska jakim prawica. PiS jest ewidentnie partią prawicową. Z tym nawet nie ma co
  • Odpowiedz
@neib1: No całe szczęście nie próbowano nikogo wsadzić do pierdla za wiarę.

Może przesadziłam ze słowem "zakazane" ale ogólny przekaz wpisu jest dobry. Każdy może sobie głosić takie poglądy jakie chce, przy czym jeżeli jest to coś związane z prawicą to powstaje hasło "wolność wdg prawicy", czyli to co nie pasuje lewactwu.
  • Odpowiedz
@neib1: Można być wierzącym lewakiem? No można. Dlatego jak chcemy się spierać czy pis jest bardziej lewicowy czy prawicowy to tego argumentu bym nie używała.
  • Odpowiedz
@neib1: Definicja prawicy z PWN: "Prawica, zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych"

Gdzie Ty w PiSie widzisz akceptację istnienie nierówności społecznych? To że polskie partie starają się wmówić ludziom że chodzi tylko o wiarę w boga nie oznacza że jest to prawdą. PiS i SLD różnią głównie poglądy dotyczące wiary,
  • Odpowiedz
Gdzie Ty w PiSie widzisz akceptację istnienie nierówności społecznych?


@LordOfTheBananas: A gdzie widzisz brak akceptacji? To są komuniści i uważają że wszyscy po równo? Wymień jeden postulat pisu w ktorym mówi o zniesieniu nierówności społecznych i równości.
  • Odpowiedz
@Epoche: Na szybko znalazłem jeszcze jeden absurd:

Polska ma jeden z najniższych wskaźników dzietności w krajach UE i znajduje się poniżej granicy
zastępowalności pokoleń. Chcąc to zmienić, musimy wspierać rodziny z dziećmi, szczególnie
rodziny wielodzietne. Wprowadzimy zatem comiesięczny dodatek rodzinny w kwocie 500 złotych
na każde drugie, trzecie i kolejne dzieci w rodzinie. Dodatek będzie przysługiwał na
  • Odpowiedz
Ja też nie chodzę do kościoła ale jakoś nie mam problemu żeby się z tym pogodzić.


@Dassault: Ale ja nie pisałem tutaj o naginaniu uzgodnionych kiedyś stosunków państwo-Kościół, ani nie domagałem się zdjęcia krzyża. Chciałem pokazać hipokryzję prawicowców, którzy nie widzą nic złego w ciągłym angażowaniu państwa w sprawy religijne, natomiast krzyczą, gdy ktoś chce zrobić jedną małą konferencję na temat ateizmu.

Przy okazji chciałem też zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo, które wynika z takiego zbytniego dopuszczania religii do codziennej polityki. Skoro dla posła argumentem przeciw ateistom jest to, że mamy rok JP2, to nie widzę powodu, aby ten sam "argument" nie był stosowany przy innych kwestiach. "Ustawa o in vitro? Zakazać, przecież mamy rok JP2. Związki partnerskie? Zakazać, na ścianie wisi krzyż." I
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: a co ma wsparcie pieniężne, polityka prorodzinna do nieakceptowania nierówności społecznych? Danie komuś hajsu nie oznacza neiakceptowanie nieróności społecznych. Nie mają haseł egalitaryzmu tak jak komunisci. Płaca minimalna też nie jest nieakceptacją nierówności społecnzych.
  • Odpowiedz
a co ma wsparcie pieniężne, polityka prorodzinna do nieakceptowania nierówności społecznych? Danie komuś hajsu nie oznacza neiakceptowanie nieróności społecznych. Nie mają haseł egalitaryzmu tak jak komunisci. Płaca minimalna też nie jest nieakceptacją nierówności społecnzych.


@Epoche: Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać. Prowadzi to do chorych sytuacji gdy bardziej opłaca się nie pracować i robić dzieci niż iść do pracy.

Ale Ty się czepiasz słówek... Dopóki w świadomości 99% Polaków PiS
  • Odpowiedz
Większość ludzi na świecie nazywa przeglądarkę internetową "wyszukiwarką", nie oznacza to że mają rację.


@LordOfTheBananas: Ale jeżeli chcesz trafić do ludzi ze swoim przekazem, to musisz mówić ich językiem, a nie słownikowymi definicjami, które w ogóle trudno już stosować we współczesnym świecie. To ludzie tworzą język, nie język ludzi, a pojęcia prawica i lewica są nieostre. Skoro dla 99% ludzi PiS (a ogólniej: program konserwatywno-klerykalny) jest prawicowy, to tak go
  • Odpowiedz
Zespół do przeciwdziałania ateizacji = OK, rok JP2 = OK, krzyż w Sejmie = OK, konferencja ateistów = nie OK

@alkan: żadna z tych rzeczy nie powinna mieć miejsca, oprócz krzyża, który w żaden sposób na nic nie wpływa
  • Odpowiedz