Wpis z mikrobloga

#emigracja #emigrujzwykopem #zagranico #szkocja

Otwieram sobie tag #cbnaemigracji. Będę tu wrzucał swoje kroki, które robię w celu znalezienia pracy w UK. A więc zaczynam od tego co już było.

2 dni temu wylądowałem w Szkocji. Jako, że wczesniej nagrałem sobie pokój w niewielkiej miejscowości między Stirling a Glasgow udałem się na miejsce. Pokój kosztuje mnie 250 GBP miesięcznie - więc jest bardzo ok.

Kolejnym punktem był telefon do Job Center Plus aby umówić się na wizytę w celu uzyskania Natiional Insurence Number. Wizytę mam umówioną na 1 kwietnia (mam nadzieje, że miła Pani nie robiła sobie ze mnie jaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

W międzyczasie rejestruje się w internetowych agencjach pracy i rozsyłam CV. W następnym tygodniu odwiedzę agencje pracy w Glasgow i prawdopodobnie w Striling. W CV mam wpisany aktualny adres pod ktorym się zatrzymuje oraz numer telefonu w brytyjskiej sieci (kupiony za 10 GBP prepaid).

Tyle na razie. W miarę poczynienia postępów będę informował jak przebiegały kolejne etapy.

PS. Jedzenie kupuję wieczorem - są w tedy tzw. "przecenki". Oznacza to, że pieczywo i niektóre artykuły mają kilkukrotnie niższe ceny niż za dnia. #cebuladeals
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arkadiuszmurak: Angielski bez problemu (w młodości dużo angielskich filmów z napisami, na studiach erazmus w Portugalii - ale angielski używany był wedy dziennie + czytanie angielskich książek i dokumenctacji technicznej). Kursy jakie zrobiłem przed wyjazdem: Red Hat Certified Administrator, licencje na wózek widłowy (na wszelki wypadek) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wyuczony zawód: Automatyka i robotyka (inż). Natomiast doświadczenie zawodowe w IT (Administracja i trochę Security).
  • Odpowiedz
@szancik: Akurat tak mi się trafiło, ze mieszkam z Polakiem i był na tyle miły, że nic nie chciał. Natomiast z tego co się orientowałem to zazwyczaj depozyt jest równy miesięcznej opłacie. Jezeli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Ogólnie zapłaciłem z góry za dwia miesiące - bo taki dałem sobie "czas operacyjny" na ułożenie tu sprawe.
  • Odpowiedz
@cbreaker: Pisz czekam z zaciekawieniem, jak wygląda kwestia pracy w IT dla nie programisty a administratora. Dużo masz doświadczenia w IT? Rozumiem, że skoro RedHat to bardziej sysadmin.
  • Odpowiedz
@w_t_d: Jezeli chodzi o programowanie to nie mam dużego doświadczenia. Ale jednym z potencajlnych zawodów, które chciałbym tu wykonywać to embadded programmer (czyli mikrokontrolery, procesory etc). Więc jeżeli załapię się na takie stanowisko to oczywiście napiszę jak przebiegła rekrutacja.

  • Odpowiedz
@w_t_d: Raczej bardziej automatyka i robotyka. Mimo, że większe mam doświadczenie w IT to jednak wolałbym robic coś bardziej "dynamicznego". Trochę programowania trochę kręcenia śrubokrętem itd :)
  • Odpowiedz
@cbreaker: Zaprzyjaznilem sie troche z jednym kolesiem z agencji kiedy sam szukalem roboty jako inzynier. Najprostsza strategia to maintenance w systemie 4x4 przez 3-4 miesiace a pozniej uderzasz gdziekolwiek. Jako automatyk spokojnie znajdziesz robote. Trzymam kciuki i pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
@cbreaker: oczywiście. mam ten tag w obserwowanych. mam go tam dlatego , że liczę czasami na jakieś ciekawe informacje spoza Polski. Niestety , przyjęło się , że wszyscy którzy wyjeżdżają za granicę to zaczynają pisać o swoich "przygodach".Są one w 90 % takie same, np: " jak wyrobić NIN", " jakie konserwy kupić i ile mielonki mogę zabrać do ryanaira" " po ile funt a po ile sterling?" itd itd
  • Odpowiedz
  • 0
@cbreaker:
1. Uzywaj tagu emigracja normalnie, od tego kolega ma czarnolisto by go używać ;)

2. Czemu Glasgow? Nie boisz się trochę tamtych okolic? Co Cię sklonilo by tam szikac?
  • Odpowiedz