Wpis z mikrobloga

Mirki. Dostałem uszkodzony telefon od #htc. Wysyłałem go dwukrotnie do serwisu i nie są w stanie sobie poradzić ze źle spasowaną obudową. Teraz będę go wysyłał po raz trzeci. Z tego co się dowiedziałem mogę żądać wymiany na inny egzemplarz jeżeli odsyłam po raz trzeci ten sam egzemplarz z tego samego powodu na gwarancję.

Jak tego dokonać? Przechodził już taką operację ktoś z was tutaj? Jakie pismo wystosować i do kogo?

#pytanie #pytaniedoeksperta #gsm #smartfon #android #gwarancja #prawo #telefony
  • 21
@Cripex: mozesz tego zadac tglko wtedy jezeli w gwarancji masz taki zapis. A z tego co wiem to htc nie ma nic takiego.

Ten mit 3 razy zepsute i wymiana to przez klientow powtarzane jak mantra a niestety nie ma poparcia w przepisach.
@xoes: Znaczy, że mogę im odsyłać urządzenie na gwarancji przez cały okres gwarancyjny tydzień w tydzień, a na końcu kończy się gwarancja (po 2 latach), a urządzenie dalej nie naprawione?

Coś dziwne rzeczy opowiadasz Mirku.
@qmox: o ile producent cos takiego przewidzial. Smutne ale tu producent jest bogiem i na zle spasowana obudowe swego czasu apple sie w ogole wypinalo twierdzac ze sie w normie miesci. I takich klientow mialem kilkudziesieciu.
@xoes: @xoes: @ImOut: Za pierwszym razem nic nie zrobili, za drugim zarysowali mi całe szkło na ekranie (3MK GLASS), ale naprawili aparat (wymienili cały moduł), a teraz będzie leciał po raz trzeci.

Dodatkowo po drugim razie #!$%@? mi działa klawisz ON/OFF oraz obudowa strasznie trzeszczy i skrzypi jak się telefon trzyma w dłoni. Nie było tego wcześniej.
@xoes: Nazwa Firmy Agenta PLAY.

Za drugim razem oddałem w salonie #play. Z tym też się wiąże ciekawa historia bo Pani w salonie zarzekała się, że muszę u agenta oddawać bo faktura jest na niego, a po telefonie do infolini i przekazaniu słuchawki Pani w salonie okazało się, że nagle może przyjmować WSZYSTKIE telefony na gwarancję i z chęcią (udawaną) mój przyjęła.....
@Cripex: Ja walczę o wymianę mojego E8 w play już 5 tygodni, jest decyzja że mam dostać nowe (w starym po 3 tygodniach od zakupu padło wejście jack) ale nie mają szarych a ja nie chce białego więc mam czekać nie wiadomo ile :/ . Trzymam kciuki aby u ciebie było szybciej.