Wpis z mikrobloga

Teraz zauważyłem, że TC także pokazuje tylko 59GB wolnego miejsca. Nie, żebym jakoś specjalnie płakał, ale... gdzie moja przestrzeń dyskowa? W O&O Defrag jest masa "Locked exclusively", na żadnym innym komputerze nigdy tego nie widziałem.
@plnk: Total Commander nie podsumował Ci wszystkiego. Pewnie pominął pliki w C:\Recycler C:\System Volume Information. bo do nich nie masz domyślnie dostępu nawet jako administrator.
Dodatkowo od czasu windows vista istnieje w c:\Windows folder WINSXS który poza plikami zawiera też mnóstwo linków symbolicznych i zawsze jest rozjazd. Moim zdaniem zacznij od procedury opisanej tutaj :
http://blogs.technet.com/b/askpfeplat/archive/2013/10/08/breaking-news-reduce-the-size-of-the-winsxs-directory-and-free-up-disk-space-with-a-new-update-for-windows-7-sp1-clients.aspx
@plnk: No to masz gdzieś faktycznie pliki wrzucone do których nie masz albo dostępu albo są ukryte i zajmują 100 GB.
Powyższe softy mogą takich też nie znaleźć.
Sprawdź jeszcze ilość miejsca przeznaczoną na system restore, może kiedyś ustawiłeś dużo?
Aby sprawdzić co jest widoczne na prawach systemu możesz któreś z powyższych narzędzi odpalić przez polecenie psexec \%computername% -s -i c:\nazwaprogramu.exe

psexec do ściągniecia z sysinternals.com
@plnk: A nie masz w ustawieniach paska na którym ustawiasz ile może zająć restore? Podejrzewałem ze ten pasek masz na maks w prawo.