Wpis z mikrobloga

@zly_wieczor: Samym MC i siadem. Nie nie jest. Bo ja nie robię jakiś wybitnych ćwiczeń jak na Twoim rysunku a jestem w #!$%@? zadowolony z "jakości" brzucha a przede wszystkim jego siły :)
  • Odpowiedz
@MackONE_:
1. nie jest faktem, artykuły które ci wysłałem tłumaczą dlaczego.
2. To że coś działa, nie znaczy że jest najefektywniejszym i najlepszym sposobem na zrobienie danej rzeczy.
3. A samego MC przecież nie dyskredytuję jako ćwiczenia, bardzo lubię go robić i go dobrze czuję, ALE to nie jest najlepsze ćwiczenie na brzuch.
  • Odpowiedz
@zly_wieczor: ,

1. jest faktem, artykuły które ci wysłałem tłumaczą dlaczego.

W internecie jest jeszcze milion artykułów które mówią że MC i Squat > all, ile ludzi tyle opinii.

To że coś działa, nie znaczy że jest najefektywniejszym i najlepszym sposobem na zrobienie
  • Odpowiedz
@MackONE_: zacznijmy od tego ze jak ktos ma ogolnie mala mase miesniawa to i miesnie brzucha tez beda #!$%@? rozwiniete i zle widoczne nawet na niskim bf. jak dla mnie cwiczenia zlozone jak martwy czy przysiady wystarczajaco mocno angazuja brzuch, ale raz na jakis czas warto izolowac abs zeby go wzmocnic. swego czasu robilem jakis a6w i przez pol roku brzuch 3x w tygodniu i #!$%@? mi to dalo.
  • Odpowiedz
@MackONE_: no ja robilem a6w jak jeszcze nie cwiczylem i bylem suchoklatesem i poza tym ze lekko wzmocnilem brzuch i nadwyrezylem plecy to nic mi to nie dalo. krata na brzuchu pojawila sie dopiero jak zlapalem troche miesa. teraz od dluzszego czasu nie izoluje brzucha wcale, robie martwe, przysiady, wioslowania i jest wszystko git. imo robienie codzinnie w #!$%@? brzuszkow i innych gowien nic nie daje. ale i tak najwieksza
  • Odpowiedz
@MackONE_: @zly_wieczor: @dziubek783:

Miśki moje kolorowe błagam kolejny raz - nie wrzucajcie transverse abdominis i rectus abdominis do jednego wora

Poprzeczne to mięśnie stabilizujące zaciskające się dookoła kręgosłupa (tak w skrócie). Nie widzimy ich.
Podłużne to mięśnie antagonistyczne
  • Odpowiedz
@berti: Smutłem, śmiechłem, doedukowałem, generalnie spoko. Ja tam 6paka nie lubie ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Zaś moja opinia dot. MC/squat wynika z obserwacji na sobie i ma otoczeniu.
  • Odpowiedz