Wpis z mikrobloga

Drogą eliminacji wybraliśmy samochód z żoną.

Braliśmy pod uwagę kilka rzeczy:
- wielkość samochodu
- jakość
- będzie robione nim może max 10 000 rocznie
- cenę max do 23 000 - stwierdziliśmy, że jest to nasz 1 samochód więc nie chcemy się pakować w samochody w kolichac 30 tys.

Wybraliśmy Volvo S40 silnik 2.0 Diesel.

Co wy na to ?
Jeszcze nie patrzyłem jak z kosztem części itp?
Braliśmy pod uwagę jeszcze mazdę 3.

#pytanie #motoryzacja #volvo
  • 61
@jakubnn: Jak S40 to bierz z Volvovskim silnikiem 2.4D(jest trwalszy, ma wyższą kulturę pracy, a pali to praktycznie tyle samo) i manualu.
Ale robisz mniejsze przebiegi, niż ja moją Mazda MX-5 w samym okresie letnim(bo zimą nie jeżdżę), więc polecałbym jakiegoś benzyniaka...np. S40 w 2.4 benzynie! ;)
@jakubnn: no nie wiem czy to dobry wybór - diesel przy takich przebiegach nie jest dobrym rozwiązaniem (chodzi o osprzęt, czyli koło dwumasowe, sprzęgło, wtryski, turbina).
Jak podoba Wam się Volvo, to bierzcie, ale w benzynie.

A i Mazda 3, zwłaszcza w benzynie będzie zdecydowanie lepszym wyborem.
@jakubnn: Dlaczego nie kombi? Wybor oczywiscie bardzo dobry, mazdy predzej czy pozniej beda zjedzone mocno przez rdze, a volvo bedzie przemierzal spustoszone przez zaglade krainy. No i ja ewentualnie wzialbym tez benzyniaka.
@jakubnn: 10000 i diesel, jesli jazda przewaznie po miescie na krotkich odcinkach to bralbym benzyne. Diesel gorzej znosi takie traktowanie, jest stworzony do dluzszych tras raczej.
@jakubnn: nie kupuj od żadnych handlarzy, zajrzyj na bez-wypadkowe.net poczytaj o kupowaniu samochodu, jak się nie znasz to daj samochód do znalezienia komuś kto się tym zajmuje