Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 26, Lia Ices. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

Czapki z głów panowie... Bowiem dzisiaj przed Wami swój talent zaprezentuje niesamowita kobieta. Nazywa się Lia Kessel ale tworzy pod pseudonimem Lia Ices. Nie pamiętam już, w jaki sposób kilka lat temu nasze drogi z Lią się zeszły, ale chwalę sobie ten dzień. Ma ona na koncie dwie płyty, ale za to jakie! Czysty miód dla ucha. Przynajmniej dla mojego, ale wierze, że i Wam się spodoba. Będzie dużo ładnego pianina, instrumentów smyczkowych, trochę gitary i przyjemnych dla ucha instrumentów perkusyjnych. Zaczynamy.

Na początek mój numer jeden, utwór "Medicine Wheel". Świetne pianino już od początku, w tle co jakiś czas wiolonczela i bardzo fajny wokal. A utwór punkt kulminacyjny ma prawie pod sam koniec, od 4:10, gdzie zaczyna się natłok instrumentów.

Drugą świetną kompozycją jest "Love Is Won". Utwór powolny, spokojny i podobnie jak poprzednio, główne skrzypce gra pianino. Mamy tu też fajny, podśpiewujący, nucący w refrenach wokal. A pod koniec przefiltrowane organy Hammonda i delikatną gitarę elektryczną.

Trzecia kompozycja, utwór "Grown Unknown". Utwór ma ciekawy wstęp, bo przez pierwsze kilkadziesiąt sekund przewija się klaskanie i sam wokal. A potem zaczyna się świetna melodia na akustycznej gitarze. A pod koniec dochodzą fajne instrumenty smyczkowe.

Dalej... Utwór "Many Moons", ze świetną melodią na instrumentach smyczkowych i pianinie w intro. Rozlazłą, flegmatyczną, niczym z jakiegoś starego kabaretu. A od 1:32 następuje mała zmiana klimatu na spokojniejszy, wyciszony dzięki kolejnej porcji fajnego pianina i smyczków.

A na koniec jeszcze na szybko trzy równie świetne kompozycje:

Utwór "(un)Chosen One" ze świetnym wstępem na gitarze akustycznej.

Utwór "Bag Of Wind" z fajną, bardzo delikatną i minimalistyczną melodią na pianinie i gitarze akustycznej, która to później się rozkręca i zmienia w lekko przesterowaną.

Oraz utwór "Ice Wine" z bardzo fajnymi instrumentami smyczkowymi, które nadają tempo całej kompozycji.

Ciekawostki:

Jako ciekawostkę i bonus zapraszam do posłuchania coveru utworu "Wish You Were Here" w wykonaniu Lia Ices.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 26, Lia Ices. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho...

źródło: comment_dEpD3uLPnPeuQVoZQeBuYNCgy9Z8ckxU.jpg

Pobierz