Wpis z mikrobloga

Mircy spod tagu #motocykle !
Chyba będę miał małą #afera z jednym sklepem motocyklowym (dość dużym). #januszebiznesu na alledrogo sprzedali mi używany, poobdzierany kask jako nowy. W rozmowie telefonicznej twierdzą, że cena sugerowała jego stan (sic!)
Zażądałem aby przysłali mi nowy kask, zgodny z opisem na aukcji. Facet (właściciel) stwierdził, że mogę sobie opisywać sprawę bo wg. niego wszystko jest ok! No #!$%@?! xD Dajcie parę plusów na odreagowania, bo nerwy mam straszne. 700pln wybuliłem.
Będę robił znalezisko wieczorem ze zdjęciami i dokładnym opisem.
Piszcie kogo zawołać ewentualnie. No i oczywiście jeżeli chcecie wiedzieć gdzie nie kupować ciuchów na moto.
#oszukujo #allegro
  • 91
  • Odpowiedz
@DeXteR25: moja rada: zadne znalezisko nie pomoze, zadne naglasnianie. masz prawa ustawowe, korzystaj z nich. wysylasz kask razem z reklamacja z uwagi na niezgodnosc z umowa. oni odmawiaja - wypowiedzenie umowy i zadanie hajsu. brak odpowiedzi -> pozew
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Miałem podobną sytuacje z oponkami do 2oo. Zakupiłem na aukcji Michelinki Pilot Power 2CT a wysłali mi zwykłe Pilot Powery. Przeciętny kowalski nawet by nie zauważył bo nie różnią się praktycznie niczym w wyglądzie, jedynie mały napis 2CT a różnica cenowa już trochę większa. Trochę żałuje że nie zrobiłem gównoburzy i ze spokojem przyjąłem zwrot różnicy ceny bo pewnie robią ludzi w wała do teraz...
  • Odpowiedz
@mestre01: Współczuję. Ja uznałem, że trzeba reagować. Trzeba wytykać takie praktyki. Niech chociaż kilka osób nie kupi u nich i już będzie dobrze. A takie rzeczy jak elementy ochronne motocyklisty to już w ogóle nie ma litości. Ten sprzęt często ratuje życie i ma być możliwie jak najlepszy i jak najświeższy.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: wysyłaj poleconym za potwierdzeniem odbioru informacje o odstąpieniu od umowy kupna-sprzedaży. Masz 14 dni chyba od momentu dostarczenia. Nie mają nic do gadania. Prawo polskie mówi, że masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny jeśli zakup był na odległość.
  • Odpowiedz