Wpis z mikrobloga

Mam jutro sprawę za posiadanie 0,5g marihuany (0,5g juz z tytoniem). Rok temu też miałem sprawę o taką samą ilość. Poprzednią mi warunkowo umorzyli na rok (do czerwca bieżącego roku). Po drugiej wtopie warunek zamienili mi na 80h społecznych, a za drugą grożą mi więzieniem. Jak myślicie? #sztum czy zawiasy? Dodam, że nie od pracowałem jeszcze ani 1h.

#oswiadczenie #sztum #bagiety
Pobierz dyniacz - Mam jutro sprawę za posiadanie 0,5g marihuany (0,5g juz z tytoniem). Rok te...
źródło: comment_UWYFii4VOifDY5euO0SreTDonhqbwsrf.jpg
  • 234
@knysha: pierwszy raz moja głupota, drugi to zemsta osoby, która mnie nie lubiła
@Smartek: no z tego co sie dowiadywałem nie będzie aż tak źle, będę się odzywał jak coś :)
@Laserade: dziękuję za informacje, a swoja drogą to te "specyficzne" badanie, na które wysyłają temat są sfałszowane. Znam chłopaka, który miał majeranek maczany w dopach i w papierach napisali "3g suszu koloru brunatno-zielonego - marihuany"...
@maciejaszek: za pierwszym razem uratowała mnie bujna wyobraźnia bo "wyspałem dilera". Teraz chcieli, żebym nazwiska im podawał tak jak zrobiła osoba, przez którą jutro mam tą sprawe... Dawali mu temat, on podrzucał ludziom i na policję/straż miejską dzwonił. Teraz siedzi w psychiatryku bo jak twierdzi "klauny go pobiły" i kazały mu gryść ścianę (nie zażywajcie dopalaczy!)
@dyniacz: to, że zaocznie to normalka przy takich sprawach. Czyli 25 ego dostales pismo o godzinach i ze masz sie zglosic do kuratora,tak? Czy zrobiles cos w kierunku odpracowania godzin?
Czyli za pierwszą sprawę masz 80H, a za drugą już wiezienie... w sumie troche recydywa.
@dyniacz: hmm, dokladnie nie pamietam co i jak bo bylo to juz jakies 6-7 lat temu ale bylo to bardzo proste do zalatwienia. Po prostu zglaszasz sie do nich i mowisz ze chcialbys zaplacic za te godziny zamiast je odrabiac i tyle, powiedza Ci ile i gdzie wplacic i sprawa zalatwiona.
@maciejaszek: Pismo o tym, że mam się stawić do kuratora zawodowego dostałem 15 lutego. Nie wiedziałem nawet, że chodzi o godziny. Dowiedziałem się dopiero od tej kuratorki o co chodzi. Poradziła mi, żebym pisał odroczenie/przełożenie na odpracowywanie godzin na czerwiec bo w klasie maturalnej jestem itp. a godziny miałem już od 1 marca odrabiać. To tak też napisałem te odroczenie.
@dyniacz: sprawdz moze dokladnie ten artykul z kodeksu to dowiesz sie czegos wiecej.

art. 47 par. 2 k.k.w.- od zastępczej kary pozbawienia wolności lub wykonywania pracy skazany może się w każdej chwili zwolnić przez złożenie kwoty pieniężnej przypadającej jeszcze do uiszczenia tytułem grzywny.