Wpis z mikrobloga

@vargemp:
Ekran mógłby się akurat składać. A w przyszłości oczywiście można by korzystać z wyświetlaczy holograficznych czy HUD-ów w stylu Google Glass (ale może w formie soczewek, monokli lub wszczepek).
  • Odpowiedz
@rzep: bzdura. Nie ma tam nawet wlutowanego układu procesora i żadnego chłodzenia. Jest gniazdo wyjścia do kabla łączącego z matrycą, i jakiś replikator portów więc obstawiam, że jest to część płyty głównej. Jednak nie jest to całość komputera. Nie ma nawet wyjścia zasilającego wentylator - o ile wiem Mac są jeszcze komputerami chłodzonymi.... Nie ma też dysku - najprawdopodobniej byłby to układ M2 - tutaj nie ma nawet gniazda. Nie ma
  • Odpowiedz
@Johnus: Proszę, poniżej zdjęcie z oficjalnej prezentacji, a powyżej "wypełnionego" Macbooka.

Nie ma tam nawet wlutowanego układu procesora


Oczywiście, że jest.

i żadnego chłodzenia. Nie ma nawet wyjścia zasilającego wentylator - o ile wiem Mac są jeszcze komputerami chłodzonymi....


Nowy Macbook nie ma chłodzenia aktywnego.

Nie ma też dysku - najprawdopodobniej byłby to układ M2 - tutaj nie ma nawet gniazda.


Oczywiście, że jest. Wszystkie podzespoły znajdują się na tej płytce.
rzep - @Johnus: Proszę, poniżej zdjęcie z oficjalnej prezentacji, a powyżej "wypełnio...

źródło: comment_AanHSEhH1A8CtCnhZ2ob6PZ09GlWAEL1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Johnus: Są chłodzone pasywnie. Nie one jedyne. Mój poprzedni stacjonarny PC sprzed 5 lat też miał tylko wiatrak w zasilaczu (a przecież są zasilacze pasywne). Procesor jest zapewne w lewym dolnym rogu płyty głównej patrząc na zdjęcie. Wifi jest na tyle małe, że może być częścią płyty głównej, a złącz praktycznie w tym laptopie nie ma (USB C ma służyć dosłownie do wszystkiego). Przejściówki za jedyne 300zł sztukę ;)

Jednym słowem
  • Odpowiedz
Procesor jest zapewne w lewym dolnym rogu płyty głównej patrząc na zdjęcie.


@zirael88: Podejrzewam, że akurat procesor jest po prawej, pod tym czymś co przypomina radiator w dziurki. Zgodnie z prezentacją Intel M wygląda jak prostokąt i to by się akurat zgadzało.
  • Odpowiedz
@zirael88: nie mówię o antenach jako o antenach, ale o złączach antenowych. Jest standard, i Apple go stosował, nie widzę ich tutaj. Gniazdo na górze po lewej to gniazdo łączenia elementów płyty głównej w całość. Musi być tam podłączony jeszcze jakiś element, najprawdopodobniej połączony z górną obudową, tzw top cover. Anteny być może są podłączone od spodu tego elementu, ale to jest render bez wszystkich elementów które potem są w komputerze.
  • Odpowiedz
@Johnus: Nie, to co jest pokazane to Macbook - nowa/stara seria. Aspirują chyba do miana ultraultrabooków, bo cały komputer waży 1kg i w najgrubszym punkcie ma 13mm grubości. Podejrzewam, że niedługo zastąpią Macbooki Air.
  • Odpowiedz
@rzep: mhm, rozumiem. Mimo wszystko nie ma możliwości, aby potezne układy graficzne w laptopie były chłodzone pasywnie - musi tam byc chłodzenie aktywne. Temperatura jest tak duża, że obudowa by sie nagrzała w takim stopniu, że użytkownik by się poparzył. Chyba, że Apple zrobiło rewolucję w chłodzeniu (które w zasadzie jest takie samo od lat '60 z drobnymi poprawkami) komputerów - wtedy się zgadzam. Ale na to się nie zanosi zbyt
  • Odpowiedz
Teksty nie znam sie i sie wypowiem wsadź sobie w kieszeń.


@Johnus: Twój tekst wygląda jak "nie znam się, ale się wypowiem".

Nigdzie autor nie zaznaczył, że chodzi o Air.

Bo nie chodzi. http://www.apple.com/macbook/specs/

potezne układy graficzne były chłodzone pasywnie

Kto mówi o potężnym układzie graficznym? Intel HD Graphics 5300

W tej sytuacji zgaduję, że układ graficzny...

No tak, jest tyle konfiguracji, że ciężko zerknąć.

http://www.apple.com/live/2015-mar-event/859988de-489c-47b9-abd5-53bcf4158538/?cid=li-us-859988de-489c-47b9-abd5-53bcf4158538-im
http://www.apple.com/live/2015-mar-event/9ffbd3bd-75ac-4d4c-b893-b5588fd4acd0/?cid=li-us-9ffbd3bd-75ac-4d4c-b893-b5588fd4acd0-im
  • Odpowiedz
@rzep: rozumiem, Macbooki kojarza mi się raczej z tymi o lepszych układach graficznych, i myślałem, że chodzi o któryś z tych.
@tymmej: jak jestes taki mądry, to mi odpowiedz, z czego składa się układ chłodzenia w laptopie.
  • Odpowiedz