Wpis z mikrobloga

@AirCraft: To powiedzenie to odmiana "trawa jest zawsze zieleńsza po drugiej stronie" i moim zdaniem bardzo prawdziwe. Często w Polsce się narzeka nie mając pojęcia, że "zagramanicom" wcale nie jest lepiej.
A wygląda to tak jakbyś zrozumiał to powiedzenie na odwrót.

P.S. Wiesz, że możesz przeklinać w internecie?
  • Odpowiedz
@pretty_hot_programmer: Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz to powiedzenie. Jeśli mówię: nie ma się co użalać to jestem nieudacznikiem? Bo to właśnie oznacza powiedzenie "nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem". K---a stało się, mleko się rozlało i nie rycz tylko sprzątaj to i bierz się dalej do roboty!
  • Odpowiedz
@bodzi_dzwunik: możesz mieć rację. To jest moja obserwacja i moje doświadczenie. Poznałem kiedyś takiego jednego nieudacznika, który zwykł tak mówić ilekroć narobił gnoju (z własnej bezmyślności). W wolnej chwili zweryfikuję słownikowe znaczenie, ale pewnie i tak będę się krzywić słysząc je do końca życia ;)
  • Odpowiedz
@RobertSiekiera: wiele osób traktuje jakieś powiedzenia za debilne ale tak naprawdę po prostu nie rozumieją jego znaczenia. Przoduje w tym właśnie "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" i "wyjątek potwierdzający regułę"
  • Odpowiedz
"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"....Serio k---a ? rodzina ci zginie w wypadku samochodowym i co z tego dobrego wyjdzie ?


@Homosapiensalkoholik: np dostaniesz po nich spadek albo odszkodowanie - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz