Wpis z mikrobloga

Mireczki z góry przepraszam za spam tagami ale taguję według mnie środowiska najbardziej zaznajomione z tematem :) Więc do rzeczy, mam zamiar kupić grill elektryczny tak do ~200zł i wybrałem trzy propozycje:
GRUNDIG CG5040 - mnóstwo osób kupiło, dużo opinii na ceneo, popularny
FIRST 5330 - dużo opinii na ceneo, popularny
Tefal GC2050 - dużo opinii na ceneo, popularny no i sprawdzona marka
Najbardziej się przychylam do jedynki, dwójka wydaje mi się trochę licha, co sądzicie?
#gotujzwykopem #mikrokoksy #gotowanie #kuchnia
  • 17
@sebobik: @dofniel: Haha co za śmieszki hehe no nie moge heh


@miniek91: Ja chcę kupić dwustronny taki jak podałem :) Nigdy nie miałem ale wydaje mi się że pod tą przykrywką potrawy się bardziej pieką/duszą niż grillują
@MG66: Ja bym brał Tefala, miałem kilka lat i czas jego pracy można chyba było liczyć w setkach godzin. Umarł gdy przepaliła się grzałka. Ostatnio kupiłem Silvercresta z Lidla i po pierwszym użyciu umyłem go i w #!$%@? oddałem do lidla. To był podgrzewacz, a nie grill (a miał chyba 1900W).
@MG66: też tak słyszałem dlatego go kupiłem. Żaliłem się tym na mirko i jakiś mirek mi napisał, że też kupił tego silvercresta i może sobie co najwyżej podgrzewać, bo na pewno nie grillować. Wiesz zawsze możesz kupić, włożyć coś mało brudzącego do grillowania (np tosty) i ocenić jaka temperatura. Może akurat jakaś seria była zrąbana.
@MG66: ja mam tego Grundiga. Ogólnie jest świetny ALE mięso do niego przywiera. Robiłam na nim pierś z kurczaka, łososia i szaszłyki i masakra po prostu. Nie wiem od czego to zależy i w czym może tkwić problem, do tego mięso strasznie tryska i cały grill jest później do mycia [to już kwestia indywidualna, ja dbam o swój sprzęt i myję po każdym użyciu, nienawidzę zasyfionych tłuszczem i jedzeniem urządzeń], co
@MG66: szaszłyki w marynacie, łosoś na sucho obtoczony w przyprawach i soli, pierś z kurczaka nie pamiętam i nie pamiętam czy smarowałam cokolwiek tłuszczem wcześniej, ale wydaje mi się, że pędzelkiem lekko tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hls73: Również poproszę info. Miałem go kupić jakiś czas temu, ale gdzieś na jakimś forum wyczaiłem opinie, że lepiej kupić patelnie grillową i zrezygnowałem, ale nadal kusi...
@MG66: @ThePawel: Ogólnie jestem bardzo zadowolony z niego. Robiłem w nim mięso, ryby, tosty, warzywa i wszystko wychodzi zajebiste. Jest dosyć duży, można zmieścic nawet 4 duże piersi z kurczaka, posiada duży zakres temperatur, płyty można łatwo ściągnąć. Duży plus za tackę na tłuszcz. Jedyny minus taki, że potrafi mocno dymić przy wysokich temperaturach, ale może wszystkie grille tak mają.
@ThePawel: Prądu troche ciągnie w końcu to 2000 W. Ugrillowanie piersi z kurczaka to kwestia 5 minut. Jak nie bedziesz go uzywał kilka razy dziennie to nie zaboli. Jak dla mnie to chyba najlepszy, albo jeden z lepszych grillów w tej cenie.