Wpis z mikrobloga

@Konkol: Dlatego wypada mieć min. 8 GB RAM... Choć sama pamięć to nie wszystko.
Bawią mnie laicy, którzy wierzą korporacjom, że jak wymienią sobie HDD na SSD, to komputer nagle dostanie skrzydeł. PODSTAWĄ JEST CZYSTY, DOBRZE UTRZYMANY SYSTEM OPERACYJNY.
Ja mam Windows 10. Hardware ładnie zgrany. Nie jest to maszyna do gier, ale działa.
@Lukos: tylko troszkę bez przesady żeby na 4GB RAM nie działało dobrze - zobacz w sklepach gro laptopów jest sprzedawanych z 2GB jeszcze, chociaż już co raz rzadziej na szczęście. Sama szukałam do biura lapka z 4 GB RAM i niekiedy potrafi zaciąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Konkol: Miałem 4 GB. Dołożyłem 4 GB. 'Nic' się nie zmieniło, ale mam zapas.
A 'zacinanie się' peceta może być kwestią złej konfiguracji bądź zaśmieconego systemu. Nie musi to być 'mała' ilość RAM.
Znam ludzi, którzy za standard (minimum) uznają 16 GB. Ale to zwykle desktopowcy, używający najcięższych programów i dziwnych konfiguracji.
2 GB to wkrótce będzie standard w telefonach...
@Lukos: 4GB mam na samej karcie graficznej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale samego ramu w nowym kompie kupiłam 8GB i w grach tego nie brakuje. Także te 16 to chyba właśnie do ciężkich programów
Znam ten ból ( ͡° ͜ʖ ͡°) Milion stron otwartych,ale każda jest potrzebna i warta przejrzenia. Lubię Chrome,ale często mi się pieprzy, no i nie lubię tego lisa Firefoxa, dlatego zostaję przy durnym Chrome. Logika az kipi, wiem.
@ktostek: W > 90% przypadków problemem nie jest mała ilość RAM bądź HDD 5400. W 90% jest to tzw. PEBKAC.
I żal mi (ale tylko trochę) tych wszystkich rurzowych mających często lepszy komputer niż ja, ale "psujący się", powolny, itd.

@nerwicaaa: Ogarniasz system paska zakładek? Ja w tej chwili mam 4 otwarte zakładki, z czego 3 to po prostu YT. :)
No i ludzie: ogarnijcie, że od Win8 antywirus jest
@ktostek: Opery kiedyś próbowałem. Sporo możliwości, ale brak rozszerzeń itd, więc firefox. No a ostatnio słyszę, że najnowsza wersja to wielka padaka i ludzie instalują starsze wersje...