Wpis z mikrobloga

@Arturrow: ale podobno nie można zmieniać z pół-syntentyka na syntetyk :( Tak slyszałem od mechaników. Dlaczego syntetyk jest lepszy/ Jaki powód? Jaką lepkość/oznaczenia polecisz mi do tego silnika? 5W-40?

@Kejran: czyli lać?
@sorek: Można, tylko najlepiej po płukance. Skąd pewność, że ten jest zalany półsyntetykiem ? Wg mnie w m52 z popychaczami hydraulicznymi itd lanie jakiegoś gowna gdzie masz 15% syntetyku, a reszte mineralnego to samobójstwo(bo takie są part sintetic, to wcale nie 50/50)
@sorek: po płukaniu silnika wolno zmieniać olej na jaki się chce, pół syntetyk nie ma już takich samych właściwości co full syntetyk, jak znajdę raport o olejach to ci podeślę.
@Kejran: ok, to jakie polecacie oznaczenia, firmy etc. Chce kupić coś dobrego (i ile litrów tam wchodzi?)

@Arturrow: czy mogę poczuć odczuwalnie w jeździe/prowadzeniu silnika po przepłukaniu i zalaniu syntetyka? Lepszy olej zwiększa coś poza żywotnością?

I czy myślicie, że warto system chłodzenia przepłukać? Jesli tak to jak? I czym go potem zalać? (jakiś rozcieńczac z wodą, czy coś ala borygo?)
@GOTOVE: właśnie jest za dobrze jak na tą cene.. boję się tego silnika - ale byc może ludzie po prostu go sprawdzali i przestawiali na pare minut przez ostatni miesiąc? Auto nie ma MOT.. najlepiej by było jakbym go na to zabrał zanim zapłace za auto xD