Wpis z mikrobloga

@robin135: Tak, demokracja posrednia dziala tylko wtedy kiedy spoleczenstwo jest dobre, bo rzad jest jego odzwierciedleniem. Nie warto pwtrzec na obietnice, programy, bo to i tak jest nic nie warte. PO na poczatku zapowiadala wiele liberalnych zmian, gdyby je spelnili, byliby partia loberalna, ale wola realizowac polityke utrzymywania sie przy korycie. Jestesmy skazani na wojne PO vs PiS i na razie nie ma partii zarzadzanej przez uczciwych ludzi, ktorym zalezy na
@robin135: To zalezy. Problemem wiekszosci ludzi na wykopie jest to, ze postrzegaja Polske glownie przez pryzmat wykopu. Staja sie pesymistami i malkontentami. Nasz kraj jest taki jak kazdy inny, z wadami i zaletami. Mozemy narzekac na wladze, ale sposrod panstw, ktore mialy taki sam zastoj jak my rozwijamy sie najszybciej. Warto docenic to co sie ma i zyc szczescliwie. Polska jest taka sama jak Niemcy czy UK, tyle ze mniej sie
@FireDash: Ok, z tym malkotenctwem i pesymizmem się zgodzę. Zastanawia mnie jednak dlaczego skreślasz Korwina i jak to jest że Platforma według Ciebie prezentuje się lepiej niż partia Korwin? W żadnym wypadku nie nazwałbym ich zwolenników antypolskimi, już prędzej określiłbym głosujących na PO nieświadomymi antypolakami. Ja np. widzę w nich nadzieje i szczerze liczę że rozruszają ten beton na jesień.
@FireDash: Jeśli obniżkę podatków, usunięcie przerośniętej biurokracji czy potępienie polityków którzy jawnie robią machloje uznać za antypolskość to tak. Według mnie bardziej antypolski jest Belka, Rostowski czy Niesiołowski.
@robin135: Kuce sa gorszym betonem niz PiS. Szanuje ich mlodzienczy zapal i chec zmian, ale korwin to pajac i tylko jego elektorat bierze go na powaznie. Zreszta czasami mi sie wydaje, chec zmian i troska o Polske jest raczej przykrywka. To co pociaga ludzi w korwinie to bunt i bycie przeciwko wszystkiemu. Idealnie pasuje to do profilu gimbusa i pesymistow lub paranoikow doszukujacych sie wszedzie spiskow.