Wpis z mikrobloga

@elsjusz: Kurczak panierowany w białku, herbata z białkiem, sos białkowy do mięsa, puree białkowe. Możliwości są nieskonczone, zależy od Twojej kreatywności w kuchni. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@elsjusz: Heheszki heheszkami- ale jest parę możliwości na dodanie do jedzenia białka. Osobiście polecam wprawdzie raczej omlety i naleśniki, ale jadałem też płatki fitness z mlekiem i białkiem :P
  • Odpowiedz
@elsjusz: Ograniczeniem właściwie jest tylko to, jakie białko kupiłeś (smak może kolidować z pewnymi rzeczami mocno) i jak znosisz odżywki (mój znajomy samo białko jeszcze wciśnie, ale mieszanie z normalnym jedzeniem konczy sie dla niego średnio przyjemnym posiedzeniem na tronie :P) . Robiłem najróżniejsze mixy, ciasta z białkiem (polecam), jajecznice z białkiem ( nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Dodawałem do białego sera, efekt był
  • Odpowiedz
@elsjusz: A, może jeszcze jedno- smaki białka wg moich doświadczeń, więc wrażenia mogą się różnić:
-czekoladowy jest chyba najbardziej uniwersalny, jeśli chcesz wzbogacać słodsze posiłki. Mieszanki czekoladowego z innymi smakami, np. czekolada-wiśnia jest już w tym gorsza
-neutralny nie jest zły przy dodawaniu do mlecznych posiłków
-bananowy jest ciekawy w niektórych połączeniach, ale trzeba go lubić
-truskawkowy nie pasuje do niczego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@elsjusz: Niestety tego nie próbowałem, sama wanilia jest też niezła, zapomniałem o niej wspomnieć bo dawno jej nie miałem :P No to powodzenia we własnych eksperymentów, jak nie wiesz od czego zacząć, to polecam zrobić parę naleśników na białku, duży koszt to nie jest, a jakiś punkt odniesienia dostaniesz.
  • Odpowiedz