Wpis z mikrobloga

#dev #programowanie #android

Magicy klawiatury! Mistrzowie algorytmow! Znawcy Baz Danych!

Mam do was pytanie....

Probuje od paru godzin wytlumaczyc jednemu programiscie (android), o co mi chodzi, ale chyba sie w ogole nie rozumiemy, bo juz kolejny raz robi inaczej.
Moze ja uzywam zlego, niefachowego jezyka, wiec pomozcie!
Jak mam powiedziec to w jego magicznym jezyku by zrozumial?

Mamy baze danych, ktora pokazuje nam miejsca sprzedajace sprzet audio, miejsca sprzedajace sprzet RTV oraz miejsca sprzedajace sprzet komputerowy.
Do tego momentu wszystko jest pieknie.
Teraz, chodzi mi o to, by uzytkownik mogl zaznaczyc na przyklad "glosniki", albo "kable", albo "sluchawki", albo dowolna kombinacje tych trzech i zeby pokazywalo mi wszystkie sklepy z wybranej kategorii (na przyklad tylko sklepy komputerowe), ktore oferuja glosniki i kable.

Czy to jest takie niezrozumiale?

Poki co po raz drugi juz dostaje wyszukiwanei, ktore daje mi w rezultacie wszystkie miejsca ktore oferuja glosniki + wszystkie miejsca oferujace kable, a mi chodzi o to, by pokazywalo tylko te miejsca, ktore ROWNOCZESNIE sprzedaja i glosniki i kable, zebym nei musial dwa razy jezdzic do dwoch roznych sklepow.

Jest jakies fachowe nazewnictwo zebym mogl powiedziec co on robi nie tak i jak to ma byc?

Pomocy laskawcy!!!
  • 16
@zakopywywacz:

Na poczatku pokazywalo mi ALBO miejsca z kablami ALBO miejsca z glosnikami, no to ja mu mowilem niefachowo zeby uzyl AND zamiast OR (bo tyle pamietalem z podstawowki), to wlasnie teraz dostalem miejsca ktore sprzedaja glosniki AND miejsca ktore sprzedaja kable, w dodatku te ktore sprzedawaly i jedno i drugie sa zdublowane na liscie wynikow.
to wlasnie teraz dostalem miejsca ktore sprzedaja glosniki AND miejsca ktore sprzedaja kable, w dodatku te ktore sprzedawaly i jedno i drugie sa zdublowane na liscie wynikow


@dzikireks: Nie, nie dostales AND, tylko UNION :)
@raj: @mortt: @owocbananowca: @zakopywywacz: @Kizio:

no to male uaktualnienie na poprawe waszego humoru i roladowanie mojego wkurzenia:
Wlasnie odpadla juz siodma wersja (!)
Ciagle cos jest zle z tym wyszukiwaniem.
Teraz odpalilem progam grafizny, narysowalem piec kolek ze zbiorami wspolnymi, wszystko opisalem i wyslalem mu kompletny diagram veena.
Jak znowu cos bedzie nie tak, to chyba pogryze klawiature...
@owocbananowca: tym razem pokazywalo prawidlowo sklep z glosnikami i monitorami, ale tez pokazywalo go gdy szukalem po rzeczy, ktorych nie oferowal, na przyklad telewizory, jesli tylko ktorakolwiek z rzeczy ktore oferowal byla zaznaczona. Czyli na przyklad pokazywalo go, gdy szukalem: glosniki + telewizory.
No ale przynajmniej nie bylo zdublowanych wynikow, wiec zawsze jakis postep.
Dostalem tez od niego odpowiedz, ze teraz, gdy dostal diagram venna juz jest jasne i zrobi teraz
@owocbananowca: dzieki :)
Nie sadzilem, ze taka prosta rzecz moze sprawiac az tyle problemow.
Ok, nie jestem programista, skonczylem na poziomie Logo i Pascala w podstawowce, ale choc brak mi wiedzy programistycznej, to logicznie rzecz patrzac to calkiem oczywiste.
Juz w przdszkolu ojciec pokazywal mi zbiory czarnych misiow, czerwonych liskow i prawidlowo wskazywalem zbior zwierzat.... :)