Wpis z mikrobloga

Mireczki, mieszka ktoś z Was w Gloucester lub okolicach? Jak wygląda sprawa z wynajęciem pokoju jeszcze będąc w Polsce? Jak już znajdę kogoś na tyle szalonego żeby wynajął pokój komuś kto nie jest nawet w Anglii to czy powinienem wpłacić jakiś depozyt albo część przed przylotem? W samym mieście nie znalazłem tanich noclegów typu hostel i chciałbym przyjechać już do wynajętego pokoju, z drugiej strony wpłacić depozyt żeby potem się okazało ze coś nie wypaliło to trochę przypał.
#uk #emigracja #emigrujzwykopem
  • 6
@Atheos: Poznalem typa co sie tam przeprowadzil i znalazl mieszkanie w jeden dzien, ale wczesniej mial przygotowane ogloszenia do obskoczenia. Mowil, ze jest bardzo malo Polakow, co dla osob bez jezyka jest lekkim utrudnieniem, bo musisz szukac po angielsku. Znalezienie jeszcze bedac w Polsce jest bardzo trudne.
W sumie o język się specjalnie nie boje o ile nie zderzę się z mocnym akcentem, bardziej martwi mnie: "professionals only" w ogłoszeniach i to że ludzie nie będą chcieli mi wynająć czegoś bo jak to bezrobotny ma zapłacić czynsz bez pracy.
@abcc5: zależy jak sie dogadasz.
Ja wynajmuję od walijki i nie chciała żadnej kasy do przodu, wzięła za tydzień i tyle, sam z siebie po kilku miesiącach zacząłem jej dawać za miesiąc bo nie chce mi się do bankomatu latać.

Trzymaj sie z daleka od ciapatych i innych imigrantów, najlepsza opcja to live with landlord, wtedy nie będzie jaj z oszczędzaniem ogrzewania i innymi cudami.

Wprowadziłem się tymczasowo a zostałem na