Wpis z mikrobloga

Mircy, mam sobie taki paroletni stacjonarny #komputer P4 3GHz, 3GB RAM (2 kości: 2+1GB) i na nim długo nie czyszczony #windows XP. Korzystam z niego dość często, tylko mirko i ogólnie internet, bez cudów. #firefox zamula niemiłosiernie (fakt, że lubię tak kilka kart otwartych zostawić), ale nie da się z niego już prawie korzystać, bo zajętość procka wiecznie bliska 100%. Obejrzenie video online bez zacinki jest mniej prawdopodobne, niż zamoczenie na imprezie przez typowego stulejarza.

I tak myślę - będzie coś z tego (czyścić system, format?) czy bez zastanowienia kupić nową płytę, procek i zmieniać sprzęcior? Co zmienić (tylko płyta+procek)? Może jakieś #ssd ?

Chcę po prostu po ludzku płynnie korzystać z internetu, czasem jakiś film, zero gierek czy renderów.

#kiciochpyta #komputery #pytanie
Pobierz Tino - Mircy, mam sobie taki paroletni stacjonarny #komputer P4 3GHz, 3GB RAM (2 kośc...
źródło: comment_CIAL0GtPiwcgyC18OfHot1S1OY5UPFBY.jpg
  • 21
@Tino: #!$%@?. Zużycie procka na 100% jedynie świadczy o tym, że ma co robić. Problemy możesz widzieć dopiero, gdy RAM Ci będzie zapychać do granic możliwości - Zajętość procka może spowolnić działanie programów, ale dopiero zajętość RAMu może je wykrzaczać :)
@Tino: Na XP to najłatwiej zrobić format i postawić system na nowo. Nie ma co się bawić w czyszczenie
Do netu i filmów w zupełności wystarczy.
Zrób backupa tego co ważne i formatuj.
Po formacie na C trzymaj tylko system. Rób co jakiś czas defragmentację i powinno być ok.
I nie próbuj z ComboFixem To nie jest program dla tych co nie wiedzą o co w nim chodzi. Zaznaczysz nie to
@Tino: Zainstaluj sobie jakąś lekką wersję ubuntu, swego czasu gdy mój thinkpad T21 jeszcze działał wrzuciłem na niego archa z samym dwm-em i mimo 600mhz procka i 256mb ramu dało się na nim bez większego problemu przeglądać internet czy oglądać filmy w 480p. Jeśli masz kartę nvidii to możesz sobie doinstalować sprzętową akcelerację flasha w chromiumie (nie pamiętam czy działa to też w ff) i odciążyć w ten sposób procesor.