Wpis z mikrobloga

@DecibelHS: mimo, że kraj mamy piękny, to jednak te zdjęcia jakoś mnie nie przekonują, z wyjątkiem kilku. Same lasy i pola, a fajność zawdzięcza się prędzej dobremu zdjęciu niż samemu widokowi. Można było pokusić się o większą różnorodność, zdjęcia na pewno by na tym nie straciły, a wręcz przeciwnie. Ludzie z zagranicy patrząc na to, odniosą wrażenie, że pola i drzewa to jedyne czym możemy się pochwalić.
  • Odpowiedz
@DecibelHS: dowód na to, że wszędzie da się zrobić ładne zdjęcie, a nie, że wszędzie jest ładnie niestety.. jeżeli godzinami muszę się starać, żeby zobaczyć taki widok, to nie znaczy, że tam jest ładnie :(
  • Odpowiedz
@George_Patton: Na śląsku jest wiele lepszych widoczków, ale ten prezentujący województwo śląskie został wybrany pewnie ze względu na katolicką stolicę Górnego Śląska - Piekary Śląskie - dwie wieże to Bazylika a trzecia wieża to kościół na Kalwarii. Dalej po lewej stronie są bloki mojej babci :P
  • Odpowiedz
@DecibelHS: Ehhh - wypowiedzieli się o Śląsku ignoranci z Bożej łaski, którzy zapewne nigdy tam nawet tam nie byli. Szanowne stuleje, siedźcie w tych swoich piwnicach dalej i kiście się w soku ze stereotypów i narzekactwa.

Otóż w naszym kraju (jak widać na zdjęciu) jest wiele pięknych miejsc, jednak zamiast to docenić, zachwycamy się widokami z #zagranico. I w tej naszej wspaniałej Polsce leży również Śląsk - region najbardziej uprzemysłowiony, zurbanizowany i (prawdopodobnie) najnowocześniejszy. Dlaczego w reszcie kraju pokutuje stwierdzenie, że powietrze się tu gryzie, przeważają widoki hałd i biedaszybów, a wszyscy ludzie to "gupie hanysy"? Nie mam zielonego pojęcia. Do czasu, gdy są to zwykłe #heheszki - jest zabawnie, ale gdy ktoś zaczyna traktować to poważnie - zaczyna mnie to boleć. Wiem, że to portal ze śmiesznymi obrazkami i mój lokalno-patriotyczny #boldupy niewiele zmieni, ale po niektórych komentarzach naszły mnie po prostu #gorzkiezale.

Na Śląsku też jest pięknie. Co prawda nie wszędzie, ale chyba każde województwo ma swoje lepsze i gorsze strony. Może nie leży tu Kraków, mazurskich jezior też tu nie uświadczysz, ale niektóre widoki potrafią zaprzeć dech w piersiach. Żeby nie być gołosłownym, załączam parę zdjęć z mojego miasta (które nota bene też znalazło się
  • Odpowiedz