Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #chwalesie #komputery Stara chinska szkola mowi ze podobno tylko glupiec grzebie tam gdzie wszystko dziala. Stara chinska szkola wspomina ze niektorzy rozbieraja nowego laptopa jeszcze przed pierwszym startem. Stara chinska szkola mowi ze ludzie dziela sie na dwie kategorie. Tych ktorzy robia backupy i tych ktorzy zaczna.

Niestety dzisiaj w dobie partycji recovery ktore gina w blizej nieokreslony sposob fajnie miec zrzucony obraz calego dysku do postaci ISO i za rok moze dwa odpalic niczym nowke sztuke z pudelka ;) Wiem ze systemy dostarczane razem ze sprzetem to shit ale jak sie juz raz za to zaplacilo to glupio potem wgrywac pirata bo sie recovery zesralo
s.....i - #pcmasterrace #chwalesie #komputery Stara chinska szkola mowi ze podobno ty...

źródło: comment_WRMhCvLluVxhnVlvhc74dKKakJzzSL5l.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sebobik: no proste,bo za 2 tygodnie przyjdzie spowrotem i powie "Panie dalej mje zamula i rób jeszcze raz" a jak ktoś chce sie jeszcze raz z tym j---ć,to zgarnia hajs drugi raz.
  • Odpowiedz
@sebobik: mam ludzi nad soba. Ale to bez znaczenia. Jakis standardow nalezy sie trzymac. A to co robie tu i teraz to robie prywatnie dla siebie. Za roku jak bede sprzedawal tego laptopa to wgram takiego preinstalla i ktos bedzie mial efekt pierwszego uruchomienia. Ja zaraz zobacze jak bardzo jest to s---------e i podejme decyzje ;)
  • Odpowiedz
@szaremyszki: zaraz zaraz bo się pogubiłem, teraz robisz laptopa dla siebie prywatnie czy naprawiasz serwisowo? bo jak będziesz sprzedawał, to chyba lepiej wgrać nowego win doinstalować stery i sprzedać takiego komuś bo będzie widział, że ma wszystko cacy a nie syf na dzień dobry, dla mnie to był by atut czysty system. :>
  • Odpowiedz
@lolek43: teraz robie dla moich domownikow. Zrobilem backup tego co jest jeszcze przed startem. Wgram go kiedys jak go bede sprzedawal. A syf faktycznie niemozebny. Zaraz sprawdze czy mam jakis obraz ktory zagada z zaszytym kluczem.
  • Odpowiedz
@sebobik: jeszcze sie taki nieurodzil zeby OEM klucz spasowal z czysta instalka . Wiedza powszechna od...visty ? ;) Przeciez te preinstale to oemy zasmiecone producenckim szajsem. Te klucze nie chodza na czystych windowsach.
  • Odpowiedz
@sebobik: nie z naklejki tylko z biosu. Mowimy o OEMie "brudnym" od softu producenta laptopa. Na tym kluczu nie zainstalujesz windowsa ktorego obraz sciagniesz z MS / MSDNA czy skad tam sobie chcesz. ( no.. z torrentow powiedzmy ze nie bo tam moga byc jakies modyfikowane obrazy). Ale czysty windows 8 / 8.1 NIE pojdzie na kluczu wyrwanym z instalki sklepowej . Tak samo NIE pojdzie ci sklepowy windows 8/81
  • Odpowiedz