Wpis z mikrobloga

ej #gunboners albo #projektdedal mam pytanie do specjalistów #czarnoprochowycontent Mój padre ma w tym roku okrągłe urodziny i zastanawiamy się z bratem co mu sprezentować, ojciec zawsze delikatnie jarał się bronią i techniką wojskową, mimo iż nigdy z wojskiem nic wspólnego nie miał. Na myśliwiec z 2 WŚ ani panzerkampfwagen nas nie stać i raczej nie zmieści się w garażu, wiatrówek ma już kilka a pozwolenia na broń brak. Więc nasze wytężone wysiłki koncepcyjne skierowały się w kierunku rewolweru czarnoprochowego. Czy zakup i posiadanie takiej zabawki jest obwarowany jakimiś ograniczeniami, licencjami, rejestracjami? Czy w #warszawa jest jakiś sklep stacjonarny? Czy z takiego rewolweru można postrzelać na strzelnicy?
  • 8
@kozaqwawa: zakup ani posiadanie nie jest obwarowane ograniczeniami za wyjątkiem 18+. Nie trzeba rejestrować, osobą uprawnioną jest każda osoba pełnoletnia. W Warszawie pooglądasz / kupisz np. w kalibrze. Z broni palnej można strzelać rekraacyjnie / sportowo wyłącznie na strzelnicy (wynajmujesz tor i przychodzisz ze swoimi gratami). Strzelnice tylko na otwartym powietrzu - te w pomieszczeniach nie dopuszczają CP. Jeśli jesteś z prawej strony Wisły to na Legii Rembertowie w od wiosny
@kozaqwawa: zdecydowanie polecam dorzucić do prezentu:
"Ilustrowana encyklopedia. Broń Strzlecka XIX wieku". Mam. 9,5 / 10.
Ilustrowana historia początków broni, dużo obrazków, przekrojów, zdjęć, 50-70% zawartości jest o historii CP.
Dowiesz się skąd się wzięło "spalić na panewce". :)
Polecam.