Wpis z mikrobloga

@patrol798: tak 50k po technikum :))) tyle dostają starsi programiści RoR czy iOS ze sporym doświadczeniem. Po szkole to można liczyć na 14-16k max. Nikt tu nie jest idiota i nie płaci 2-3x więcej niż reszta rynku, szczegolnie ze studenci wyciągają tutaj minimum krajowe na start, a Ty mówisz o typie po szkole średniej co na dzień dobry dostał pensje "head of dev/senior dev". Polecam kolegę zmienić bo straszne bajki opowiada
@shuukre: litości, czy ty wiesz co piszesz? 14-16k to zarabia ale pracownik na linii produkcyjnej, i to w podrzędnej firmie, a nie technik informatyk. Z choinki się urwałeś? Nie mowię, że takie pieniądze (50k) też dostaniesz od razu na start, najpierw trzeba się wykazać i potwierdzić swoje umiejętności, chyba że masz papiery i doświadczenie to wtedy masz szansę.
@patrol798: technik informatyk? Technikum to żadna nauka, każdy debil ma skończona szkole średnia i właśnie dla nich są pensje 14-16. Jak skończysz technikum, studia, przepracujesz w branży z 8 lat to może te 50k uciulasz (do tego jeśli to Londyn to 50k wcale nie jest super kwota)
@patrol798: może wytłumacz co dla ciebie znaczy INFORMATYK. Bo dla mnie takie ogólne pojęcie tyczy się osób co nie potrafią nic konkretnego. Jakiś reinstall windowsa, wymiana części i tyle. To jest dla Ciebie praca warta tyle kasy tak? Czy może po technikum ludzie są programistami pełna gęba albo administatorami z certyfikatami Cisco? Jak dla mnie to nie masz pojęcia o czym mówisz bo informatyk to jest pan Mietek w szkole podstawowej.
@patrol798: ktoś po technikum nie różni się niczym innym od kogoś na magazynie. Ba, budowlaniec więcej zarobi niż Twój "mityczny informatyk" którego nie potrafisz nawet sprecyzować. Polecam zobaczyć na reed.co.uk ile zarabia np "junior deceloper" - ktoś po studiach z doświadczeniem 1-2 lata. Oh wait, nie ma nawet 30k :D dziękuje dobranoc, zaproponuj koledze karierę pisania bajek tam wyciągnie 300k
@shuukre: ok, ty wiesz lepiej, znasz moich znajomych i wiesz gdzie pracują, jaką mają wiedzę i ile doświadczenia. Wynika to z twojej zadzrości, że komuś się udało i zarabia porządne pieniądze czy udajesz głupiego pisząc że sprzątaczka zarabia tyle samo co koleś który jest informatykiem. Dobranoc? Skąd ty piszesz? Z Timoru?
@patrol798: po prostu pracuje jako IT Project Manager w dużej firmie ecommerce na północy Anglii (jedna z czołowych w Europie) gdzie zatrudniamy ok 100 programistów rożnej maści (RoR, .NET, iOS, Java) i mało kto z nich zarabia wiecej niż 40k. IT support bez konkretnego ukierunkowania max 25k. Wiem kto ile zarabia w branży i u konkurencji bo sam biorę udział w selekcji kandydatów do 3 zespołów. No ale co ja tam
@patrol798: mówienie ze ktoś jest informatykiem to jak pytanie kobiety jaki ma komputer a ona mówi ze szary. Wiedza zerowa. Moja babcia nazywa mnie informatykiem bo nie rozumie czym się zajmuje, Ty jak widać tez nie.

@ninetyeight jak chcesz to napisz na prv dam Ci jakieś rady, ale nie tego błazna bo się tylko rozczarujesz
@shuukre: ok, widocznie mnie kłamią, pewnie sprzątają tylko pomieszczenia biurowe, ale co ja tam wiem, przecież ty znasz moich kumpli lepiej niż ja. To ile w końcu się zarabia, 25k czy tyle co sprzątaczka jak pisałeś czyli 14-16k?
@shuukre: błaznem jesteś ty, wypisując głupoty, że koleś w IT zarabia tyle co zwykły pracownik na minimalnej stawce, masz zero pojęcia, to że u ciebie zarabiają tyle nie znaczy że w każdej firmie tyle się zarabia. Oni od razu tyle nie zarabiali, zaczynali od zera, mimo braku papierów pokazali co potrafią i że szybko wciągają wiedzę, czasami informatyk po studiach nie równa się temu co jest informatykiem po technikum ale jest