Wpis z mikrobloga

@xamil54 ja bym gminy, powiatu, województwa za bardzo nie rozwijała, patrz bardziej z punktu obywatela. Btw, jak można rozwinąć gminę? Będziesz pisał o poszczególnych zadaniach, organach? Pisz o tym że organy można odwołać, bo to nie istnieje w przypadku organów centralnych. Ja bym bardziej skupiała się na novum/ signum specificum tych jednostek- na tym czego nie ma na szczeblu centralnym.

Ps. Nie pisz tylko, że to na jutro. If so, prokrastynacja level
  • Odpowiedz
@lija93:
po 1:


po 2:


po 3:


po 4:


Nie no spokojnie, nie rozwijam za bardzo, w jednym akapicie skrótowo o wszystkim, zaraz biorę się za drugi akapit, ze praktycznie w każdym podziale administracyjnym można referendum robić, jakieś manifestacje, odwłanie organów przed skonczeniem kadencji, ktoś tutaj dobry temat poruszyły ze musi być 30% obecności i tak dalej, coś jeszcze wyguuglam
  • Odpowiedz
@lija93: kurde, poruszyłem kwestie tego ze jeden głos niczego nie zmieni i przypomniał mi się cytat jakiegoś poety, że jeden kamien wprawiony w ruch może wywołać lawine czy coś, nie pamietma jak to brzmiało xD
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że w społecznościach lokalych jeden głos, może zmienić dużo. oczywiście nie głos wyborczy, tylko głos jako opinia, pogląd. Twój cytat --> "Rusz kamień, a wywołasz lawinę. Rusz kamień, a upadnie imperium" - M. L. Kossakowska
  • Odpowiedz