Wpis z mikrobloga

Squashowcy.
Mam pytanie:
Jak kumpel przypierdzielił mi rakietą w głowę (na marginesie śliwa pod okiem ( ͡ ͜ʖ ͡) ) jak odbijał kulkę - Z tym, że zrobił taki zamach przy bekhendzie, że oberwałem stojąc, zajmując pozycję T jakiś metr/półtora/dwa za nim - gwiazdki mi się pokazały, rakieta prawie wypadła, jego się chyba odkształciła na ten ułamek sekundy - to co byście podyktowali?
1) stroke dla kolegi
2) let
3) no let
4) żółta kartka
?


#squash #sport #mocneuderzenie
  • 12
@xSQr: @ihaha ale tzn. Stroke (nie wiem jak to się określa - dla mnie/kolegi) -> i punkt dla mnie, czy dla kolegi?
@xSQr - na szczęście samo oko nie ucierpiało - łuk brwiowy bardziej. ale nie pękł ;)
@endrzer: ogólnie to ja nie wiem jak mógł Ciebie zahaczyć jeśli faktycznie statłeś 1.5/2m za nim, natomiast dałbym punkt jemu, bo przeszkodziłeś w odbiorze, mogłeś zrobić więcej żeby kontaktu uniknąć

ale sytuacja jest niejednoznaczna poza tym no nie był mnie tam
@ihaha: dobrze byłoby widzieć całą sytuację. Rozumiem @endrzer że wycofałeś się z pola serwisowego po zagraniu i partner miał odebrać pierwszą piłkę? Widział twój ruch i sam się przemieścił czy był w stałym położeniu?
@endrzer: Tu masz zasady: http://www.colorado.edu/StudentGroups/squash/rules.html

"The Referee shall, stopping play if it has not already stopped, apply an appropriate penalty if: (...) 12.10.2 The player has endangered their opponent with an excessive racket swing."

Ogólna zasada jest taka, że masz 180 stopni na swing, zarówno przy backhandzie i forehandzie. Te 180 stopni ma jednak zastosowanie tylko, gdy masz prawidłową pozycję (przodem do ściany bocznej i swing kończysz przed sobą).

Jest takie