Wpis z mikrobloga

Mam pewną rozkminę. Przeczytałam dziś na mirko, ze statystycznie każdy facet zdradza. No i teraz w mojej głowie pojawia się myśl, że jak tu trwać w związku ze świadomością, że prędzej czy później zostanę zdradzona. Na samą myśl o tym, że mój facet mógłby dotykać innej albo co najgorsze darzyć uczuciem inną, jestem przerażona. A w drugą stronę... Gdyby tak faceci mieli być z kobietą, która będzie miała skok w bok, bo tak to już jest, ze statystyką nie wygrasz...

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #kiciochpyta
  • 17
@zebywlaczycnocny @przeo @rafi_k : Statystyka nie kłamie, jeśli umie się ją interpretować. "Idąc z psem na spacer statystycznie każde z nas ma po 3 nogi" - owszem, ale odchylenie standardowe dla takiej zbiorowości to 1. Tak samo tutaj, może statystycznie każdy facet zdradza, ale rozkład jest prawostronny - większość nie zdradza w ogóle, a ci co zdradzają mają po 50 skoków w bok :)
@evilboyPL: Jasna sprawa tylko niemożna stosować statystyki do każdej dziedziny życia bo to bez sensu...

Inna sprawa, że 73% ludzi chętniej wierzy w informację popartą daną statystyczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)