Wpis z mikrobloga

50904989 - 12733,5 = 50892255,5

#podniesmytitanica #silownia

aaarajt biczys wracamy do poważnego dźwigania ()

#bertiredukuje
Przez najbliższy tydzień się nie ważę, bo jadłem dwa dni słodkie gówno. Poczekam aż woda zejdzie.

Macie tak samo, że jak nie trenujecie, to nie chce się trzymać diety? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wrzucam jeszcze raz rozpiskę treningową z małą zmianą w kolejności treningów i poszczególnych dni. Zamieniłem tak, żeby dzień siłowy przypadał mi tylko na jedno ćwiczenie z pary MC/Przysiad lub Klata/OHP.

Martwy ciąg zmieniam na sumo. Przynajmniej na następne dwa miesiące. Czuję się w takiej pozycji bardziej "zwarty i gotowy" niż w klasyku. Może dlatego, że ruch krótszy? Zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę popracować nad rozciągnięciem przywodzicieli bo na razie postawa taka "medium".
Maksa w sumo założyłem 20kg mniej niż klasycznie

Razem z rozpiską dorzucam współczynniki do obliczenia (w sumie to dam cały plik :-))


KLIK

DUP*, dzień 1

MC Sumo (Wytrzymałość) #crossfit ( ͡º ͜ʖ͡º)
6 x 10 x 80kg
Przysiad (Moc)
6 x 3 x 97,5kg
Ławka (Siła)
3 x 5 x 77,5
Wiosłowanie hantlem (Ćw. dodatkowe)
6 x 12 x 28kg (3 na stronę)
Kompleks sztangowy x 3

Tonaż widzę, że podobny jak przy poprzednim planie. Dobrze :-)

* Daily Undulating Periodization
źródło: comment_fEo27ctuartZs66Ccm5u75EsPE01nkOs.jpg
  • 5
@berti: Czemu Beyond 531 ci nie odpowiadał?

Nie za krótko, żeby oceniać efekty? Ja obecnie jestem w trakcie 3 cyklu, a 100% "Cycle 1RM" będzie podczas 4-5 cyklu (wtedy dopiero zacznie się zabawa) i powinno się pociągnąć jeszcze ponad to kilka cykli.
@15132479: wcześniej pisałem, że był OK, ale chciałem spróbować czegoś nowego. Beyond w wersji, którą robiłem (dochodzenie do 90-95% na każdym treningu) był dosyć wymagający i pod koniec 6-tygodniowego cyklu siła bardzo mocno spadła. Na pewno zrobię jeszcze nie raz, ale nie na redukcji.

Ten plan jest ciekawy w kontekście redukcji, bo:
- na każdym treningu robię całe ciało
- struktura serii i powtórzeń pozwala na krótsze przerwy i większą intensywność
@berti: Co twoim zdaniem najmocniej skutkowało spadkiem siły (przetrenowaniem) podczas tego treningu: dieta redukcyjna, objętość, czy zbyt częsta intensywność treningu? Pamiętam, że były czasem też problemy ze snem?

Swoją drogą też muszę chyba uważać, żeby nie spalić na panewce planowanego progresu i nie ładować za dużo i zbyt często na swoich singlowych próbach co dwa tygodnie (351 JW), bo niby fajnie i pięknie, zapewne to wpłynie na skrócenie progresu, w następstwie
@15132479:
Na pewno redukcja była agresywna. Nigdy nie zrzuciłem wcześniej 6kg w miesiąc.

Snu nie zaliczam do przyczyn. Wszyscy mamy jakieś życie poza siłownią. U mnie składa się na to praca zmianowa i czasem się tak składa, że nie pośpię tyle ile potrzeba. Poza tym zawsze ćwiczę na czczo.

W początkowej fazie poprawiłem maksy w przysiadzie i OHP. Oba zrobiłem dzień lub dwa po ładowaniu węglami.

Myślę, że to po prostu