Wpis z mikrobloga

#linux Mirki jakiego Linuxa na laptopa (kilku letniego) , maszynka ma być używana przez mojego syna do YouTube i gierek we flashu i Javie. Od razu dodam że jestem noga i potrzebny mi system co bez problemu zainstaluje jak windę i będzie działać
  • 19
@Pertaseth: Ubuntu i inne dystrybucje dla laików to mnie zabawy od zera do zainstalowanego systemu z podstawowym zestawem aplikacji niż z Win, szczególnie dlatego, że odpada zabawa ze sterownikami, a system jest znacznie stabilniejszy. Choć fakt sam trafiłem na funkcje które da się ustawić na Win w Panelu Sterowania, a na Ubuntu trzeba było klepać komendy (np przestawienie ilości linii przewijanych kółkiem).
@Pepegus: Najlepiej jak wypróbujesz z live CD (lub live pendrive) kilka systemów, jak mówię, nowsze wersje Ubuntu wychodzą dosyć często a próba aktualizacji kończy się z reguły wysypaniem systemu. Z mintem czegoś takiego nie uświadczyłem a interfejs Minta, czyli Cinnamon przypomina windowsowy pasek start. Osobiście używam czystego debiana ze względu na paczki deb, od których jestem uzależniony (nokia N900 i jej maemo5 bazował na Debianie, Sailfish OS w Jolli również), możliwość