Wpis z mikrobloga

@puszka5:
Fizyki nie oszukasz.. Nie ma fizycznej możliwości aby 4 litrowa jednostka paliła tyle samo ile silniki z pojemnością poniżej 2L.
Ja mam silnik 1.8 w benzynie to na trasie potrafi i 15L benzyny spalić jak się depta. Na mieście 10.
Drugi samochód diesel 1.9 to jak obciążony to i 12L ropy łyknie, z 8L żeby zejść trzeba się starać.
Trzecia pierdziawka Panda z 2011, z 1.1 w benzynie to na
@r5678: Poważnie...na trasie z Wro do Żar ustawiłem na tempomacie 130km/h i spalanie wyszło 13,2l
A swoją drogą to też się zastanawiam,dlaczego Citroen mojej żony 1,8l pali 10 na 100km, od czego to zależy?
@r5678: Nie ma zadnego prawa fizyki które mówiłoby że wiekszy silnik = wieksze spalanie. Mały silnik bedzie dobry do miasta, do normalnego uzytkowania 2,5-3,0 będzie palic najmniej. Wieksze silniki nadrabiają przy bardzo duzych przebiegach niezawodnością.
@r5678: 2.0 Common Rail 136KM, średnie spalanie trasa + miasto (stosunek 1:1) - 7 litrów z komputera. Nie mam lekkiej nogi w mieście. Wychodzi na to, że nie potrafisz jeździć.
Eh te Janusze, mając taki litraż w takim samochodzie nie patrzysz na spalanie. Ja na przykład nie wiem ile pali moja 2 litrówka w eczyszes bo chociaż bym chciał jeździć eco to się nie da.
@razvizion: 2.0 e46 common rail 150KM (czip na 180) w trasie 140-160km/h 5,3l/100, po mieście 6,5-7l/100. A mam znajomego co ma golfa IV na pompo wtryskach 101 KM i mu w trasie przy średniej prędkości 110km/h spali najmniej 6 litrów. Dużo zależy od zastosowanych technologiach w silniku i stanie wtrysków i przepływomierza, jak i kalibracji.
@xxcuzzme: W wolnej chwili zajmę się tymi lampami...nie wiem szczerze mówiąc czym potraktować te szklane klosze.
Mam w domu jakiś środek do polerowania szkieł i luster. Potestuje :)
@puszka5: Zajebiste e38 :D sam wiele razy myślałem(i napewno będę myślał nie raz) nad tym autem, bo lubie takie duże spasione i mocne auta :) Choć narazie w e39 nie jest mi źle ;) Lampy to papierem wodnym, a poźniej polerka.