Wpis z mikrobloga

@mathix: Nie napisałeś jaki motocykl i jak jeździsz.

Ten miałem na głowie, całkiem niezły, chociaż Caberg to raczej średnia półka kasków:
http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/caberg-duke/review.htm

Jeśli chodzi o wyższą to Shoei XR1000 i jego starsze wersje, GT i taki jeszcze bardziej turystyczny model.

Zobacz też na Schuberthy np. C3, również wyższa półka, super sposób mocowania zestawu: http://images1.revzilla.com/product_images/0049/6447/schuberth_src_systemfor_c3_pro_detail.jpg

BTW przejrzyj parę typów i wyrób sobie zdanie, kask musi pasować do kształtu głowy, dlatego niektórzy dziwią
@samadh1: SV 650. A jak jeżdżę? Tego jeszcze nie wiem, zdałem egzamin na jesień.

Co do blendy - to ona aż tyle waży? Jeśli nie blenda to jak łatwo rozwiązać problem radzenia sobie ze słońcem? Będę pewnie czasem jeździł w okularach korekcyjnych, więc nie widzę innej opcji.
@matiusmm: Jakaś słuchawka BT do podłączenia z telefonem albo radiem.
@samadh1: Blenda tańsza niż przyciemniane korekcyjne. Ja mam dość małą wadę, spokojnie jeżdżę samochodem bez okularów, ale na motorze trzeba bardziej uważać, więc dodatkowa ostrość może mi się przydać.
@mathix: Blenda przydaje się w ciepłe dni - szybka w górę, wiatr w paszczę i dzięki blendzie masz pewność, że mucha w oko nie wleci.
Na zimne i mokre dni - szyba z Pinlock plus wkładka. Miałem wcześniej antyfog, wymieniłem szybę na PinLock i jest rewelacyjnie. Osobiście mam HJC IS-16.
@mathix: nie musisz ściągać okularów za każdym razem jak zakładasz kask, a jest to upierdliwe. No i do tego przy przeciskaniu w korkach przy wysokiej temperaturze możesz jeździć z otwartą przyłbicą, a to bardzo uprzyjemnia jazdę
@mathix: minus taki że zazwyczaj są trochę cięższe niż integralne. Chyba też głośniejsze, ale to już od producenta sporo zależy, sam jeżdżę w opcji bardziej 'ekonomicznej', tj. Caberg Duke (ale oceny dobre zgarnął w tym teście Sharp, no i przystosowany pod pinlocka który, jak wyżej zauważono, jest genialny). Po otwarciu specyficznie przestawia się środek ciężkości, może irytować. A dedykowane pod dane kaski zestawy BT to często dodatek rzędu kafla nawet.
@mathix: integral jest lżejszy niż z podnoszoną przyłbicą. Przy podobnej cenie kasku- integral będzie też bezpieczniejszy. Blenda koniecznie, czasem jak jest ciepło, fajnie podnieść sobie szybkę i jechać z pędem powietrza na twarzy i jednoczesnej osłonie oczu.
Ja dość długo wybierałem kask, miałem duże problemy z doborem. Bez przymierzania nie ma co, najlepiej pozwiedzaj sklepy i zakładaj różne. Przykładowo Caberg jest polecany i popularny, mi tak lata na głowie i jest
@mathix: nie potrzebnie boisz się kasków szczękowych. Nolan robi chyba najlepsze kaski szczękowe dostępne na rynku, w dodatku za rozsądne pieniądze. Nie upieraj się na jeden model i firmę kasku, idź do sklepu i mierz absolutnie wszystkie możliwe dostępne w sklepie, a jak już wymierzysz wszystkie to idź do kolejnych 5 innych i mierz dalej. Kask ma leżeć idealnie na głowie, zero uwierania czy punktów ucisków. Vandala kupiłem za 800zł, zwykła
@mathix: Co do okularow i blendy, to uwazaj gdyz ja mialam problem z wyszukaniem kasku, ktorego blenda nie bedzie sie opierala na oprawkach. :)
A w temacie ceny, ja sie zastanawialam miedzy Sharkiem S900, a HJC TR-1. Ten drugi tanszy. I szczerze powiedziawszy HJC okazal sie wg mnie mniej tandentny. Mojemu koledze bardzo szybkp zepsul sie np. mechanizm od blendy, a ja od 1,5 roku nie mam zadnych problemow. ;) A
@sharkslayer: Zdecydowanie masz rację. Na allegro nie kupię kasku. Na szczęście mam w Gdańsku fajną miejscówkę - dwa sklepy moto obok siebie, więc będę łaził od jednego do drugiego i mierzył.

@DagmaraT: Dzięki za info. Będę pamiętał żeby zabrać okulary na mierzenie :)
@mathix: w tym sezonie kupiłem Airoh Movement, zrobiłem kilka tysięcy kilometrów i szczerze mogę go polecić. Mam tego czarnego, matowego. Nie rysuje się, nie poleruje, świetnie wygląda. Jest cichy, dobrze wentylowany, ma blende, pinlocka, nosek i kaptur na szczękę. w testach Sharka dostał 5/5. I chyba jest miejsce na głośniki/słuchawki, musialbys to sprawdzić. Myślę, że w tej cenie (zaplacilem 800 złotych), ciężko będzie Ci znaleźć coś lepszego.