Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś magazynu, tygodnika może, piszącego coś o polityce, ekonomii, artykuły z innych kategorii, coś co jest obecnie istotne w kraju, na świecie. Ważne, żeby nie był politycznie zorientowany za bardzo w żadną ze stron, na kościół itd. W miarę niezależny (o ile to możliwe), żeby dało się to czytać po prostu. Istnieje w ogóle coś takiego? Kojarzę różne tytuły, ale nie miałam z żadnym dłużej do czynienia i nie wiem, czy się nadają. Możecie się wypowiedzieć na temat Wprost, Uważam Rze, Newsweeka, Do Rzeczy, W Sieci bądź innych? Warto w ogóle ruszać takie pisma?

#polityka #ekonomia #wprost #gazety #magazyn
  • 19
  • Odpowiedz
  • 3
@Jainapl: uważam rze jest neutralny. Tylko szkoda, że to miesięcznik no i sprzedaż coraz gorsza wiec i artykułow dobrych dużo nie ma
W sieci pisowskie. Newsweek PO. Wprost lewactwo.
Lubię do rzeczy czasem poczytać, bo potrafią dobrze opisać bolączki rządu i naszego kraju, bez wychodzenia w dupe pisowi.
Z dzienników to bym Ci polecił Rzeczpospolita, ale z tygodnikow nie wiem
  • Odpowiedz
@Jainapl: szukasz czegoś takiego " Ważne, żeby nie był politycznie zorientowany za bardzo w żadną ze stron, na kościół itd." i pytasz o te tytuły " Wprost, Uważam Rze, Newsweeka, Do Rzeczy, W Sieci" ?
  • Odpowiedz
@pw1: Bardzo rzeczowa odpowiedź, dzięki! :)
@TheWTZ: No przecież mówię, że ich nie znam. Nie interesowałam się, więc nie wiem i pytam. Takie tytuły obiły mi się o uszy. Na szczęście ktoś wyżej się pofatygował i wyjaśnił. Ciężko? Poza tym czekam również na inne propozycje.
  • Odpowiedz
@TheWTZ: Super. Dostał plusa, bo dobrze powiedział, ale tyle to ja się mogłam spodziewać i mnie taka odpowiedź niestety nie urządza. Może ktoś jednak zna cokolwiek, co można poczytać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jainapl: a jak nie znajdziesz żadnej gazety to zostają portale internetowe to z ekonomii np. bankier.pl, a z polityki polityka 300. I wykop. Mi te trzy strony w zupełności wystarczają żeby wiedzieć co się dzieje w świecie. Oczywiście ma wykopie pełno kuco spamu, ale poza tym spamem ciekawe rzeczy tez się znajdą :P
  • Odpowiedz
@Jainapl: jak już wyżej napisano - każdy tygodnik opinii jest zorientowany w jakąś stronę. IMO Polityka zawsze trzyma poziom, za to Wprost poza aferowymi tematami nie ma zbyt wiele godnych uwagi treści. Czasem kupuję Angorę, która przedrukowuje artykuły głownie z polskich czasopism i gazet, więc prezentuje różne punkty widzenia.
  • Odpowiedz
@Jainapl: Nie ma czegoś takiego jak jeden do wszystkich. Chcesz mieć najlepszy pogląd na wszystko? Czytaj każdy który wychodzi. Wnioski wyciągaj sama. W końcu po latach zrozumiesz, że to wszystko jest gówno warte i w sumie to mogłaś się zainteresować składaniem origami bo przynajmniej by coś z tych stert makulatury mogło powstać fajnego.
  • Odpowiedz
@b4q: Nie widzę tam nic lewackiego, poziom merytoryczny jest moim zdaniem najwyższy z dostępnych czasopism tego typu. Polecam również tobie, może zmienisz zdanie.
  • Odpowiedz
@panwronek: Dzięki za tytuł Forum! Skusiłam się dzisiaj i zakupiłam. Wygląda naprawdę nieźle. Gdyby istniało coś takiego krajowego to byłby chyba ideał. :) Dzięki raz jeszcze.
  • Odpowiedz
@panwronek: Tak jeszcze dopowiem, że niby Angora robi podobne przedruki z prasy krajowej i się nad nią zastanawiałam. Ale czy trzyma poziom? Czytałeś może? Ja to za dzieciaka czasem jedynie Angorkę (tę wkładkę na środku :)).
  • Odpowiedz