Wpis z mikrobloga

Mireczki od #libertarianizm i w sumie #knp #korwin itp.
Może już pora, zamiast stać przez dziesięciolecia za osobą która ośmiesza wszelkie ruchy wolnościowe w Polsce zakasać rękawy i zacząć tworzyć normalną, poważną partię polityczną z wolnościowymi i realnymi postulatami?
W tym kraju od stuleci ludzie wolność mają we krwii. Zobaczcie na #kukiz - w sumie żadnej kampanii, nawet nie wiem czy oficjalnie wystartował w wyborach a już ma 2x tyle poparcia co #korwin - także potencjał jest ogromny.

Zrozumcie wreszcie, że nikt poważny nie odda swojego głosu na #korwin ani na żadną z jego wielu partii - nikt, dzieci i gimnazjaliści głosu natomiast nie mają - nie dojrzałych dorosłych natomiast wciąż jakby zbyt mało...

p.s.
Pisząc o niedojrzałości nie chciałem nikogo urazić, sam kiedyś na niego głosowałem, więc dotyczy także mnie - w pewnym sensie.
  • 20
@surlin: #!$%@?, nic odkrywczego, były tysiące, które z czymś podobnym wyskakiwaly i figa, niestety, ale to korwa ma największy obecnie potencjał zgromadzenia takiego ruchu wokół siebie, niestety...
@surlin: Dla mnie może być i Kukiz. Byle by się coś ruszyło. Minus jest przynajmniej 1. JOWy nie ruszą sceny politycznej do przodu tylko ją zatrzymają tu gdzie jest.
JOWy nie ruszą sceny politycznej do przodu tylko ją zatrzymają tu gdzie jest.

@kiciek: Dają realną możliwość zmiany tego co najmniej dziwnego systemu. Ile osób zna swojego przedstawiciela w sejmie, choćby z imienia i nazwiska?
Lub też inaczej - w tej chwili posłowie nie reprezentują wyborców tylko partie. Oczywiście "od razu" nic się nie zmieni, ale... w kolejnych wyborach już powinna być zmiana. Krótka piłka - co Pan X zrobił dla
@surlin: W jednym sondażu i nie ma żadnego zaplecza politycznego - zejdźmy na ziemie. Popieram każdego kto dąży do zmian - niech Kukiz zorganizuje jakieś środowisko, spiknie się z kimkolwiek bo na razie nie ma o czym rozmawiać.
@surlin: A co masz na myśli mówiąc "dziwne postulaty" ? Bo z tego co kojarzę to ani jego poprzednie partie ani obecna nie są za monarchią, której to propagowanie mu zarzucasz, poza tym odnoszę wrażenie, że dość pokracznie postrzegasz pojęcie monarchii, jeśli interesują Cię idee wolnościowe to polecam zapoznać się np z koncepcją "Europy tysiąca Liechtensteinów" zamiast cisnąć po monarchii nie mając żadnego pojęcia o tym, że monarchia może bardzo dobrze
@ediz4:
Żadna nie ma nawet najmniejszej szansy zmienić cokolwiek. Czy przegrywasz 7:0 czy 8:0, to jest bez różnicy bo przegrywasz. Korwin ma iluś zwolenników, ale zdecydowanie więcej osób które uważają go za wariata i nie dopuszczą do władzy i tych osób nie przekona, on chyba nawet ich przekonać nie chce. To jest największym problemem naszej rodzimej sceny politycznej, dlatego szukam alternatyw, bo właśnie dla mniejszych partii które gdzieś może powstają i
@surlin:
Paria Libertariańska Deską sobie strzeliła w kolano, tak po prostu, łysiejący Pan w dredach, który mieszka w ekologicznej szopie, jest średnim kandydatem na dość poważny reprezentatywny urząd.
@surlin: Jeżeli kiedykolwiek będzie Ci się chciało bardziej zagłębić się w ten pomysł, daj znać. Chętnie sam bym się przyłączył do tej inicjatywy. Cały czas się w dziwię(albo dziwiłem, bo w sumie już teraz wiem dlaczego), czemu jeszcze wcześniej żadna z osób nie próbowała założyć chociaż stowarzyszenia, i woli nadal polegać na "dziadkach" itd. przy tym wieszcząc o swojej niezależności, mądrości polityczno-gospodarczej oraz nieskalanym "lewackimi" poglądami politycznymi "wolnym" umyśle.
@surlin: Taka formacją było(jest?) Stowarzyszenie Republikańskie. Szkoda tylko, że Wipler zamiasta w 100% poświęcić się tej inicjatywie to zaangażował się w promocje stetryczałego dziadka. Mam nadzieję, że się obudzi zanim na stałe przyklei sobie łatkę podnóżka starego dziwaka. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lisord: Niestety, to stowarzyszenie zostało zepchnięte na peryferia. Jeszcze rok temu(pomimo niezgadzania się pewnymi kwestiami światopoglądowymi) nawet myślałem czy by nie wstąpić, lecz po działaniach Pana Wiplera (czyli przejście wpierw do KNP, a potem do KORWiNa), straciła ona przyszłość. Może niedługo się okazać, że to stowarzyszenie stanie się(lub się już teraz stało) odnogą KORWiNa o marginalnym znaczeniu.

Raczej wygląda to na to, że Wipler chce zostać następcą Korwina. Dlatego inicjatywa o
@MarnaImitacjaTuwima: Mam podobne odczucia. Szkoda wielka, bo zapowiadało się naprawdę dobrze, aż zbyt profesjonalnie jak na polskie realia. Chociaż wciąż mam nadzieję, że inicjatywa odżyje. Z tego co wiem działacze SR działają aktywnie w różnych formacjach i wcale nie osiedli na laurach. Wystarczy trochę pogrzebać, klubów republikańskich jest na prawdę sporo.

Wipler mimo, iż działa teraz w KORWiNie jakoś nie informuje o tym, że w Republikanach też się pojawia i udziela.
@lisord: Oczywiście, nigdzie nie powiedziałem, że uważam to za rzecz łatwą. Ale kiedyś trzeba się wziąć, jeśli naprawdę uważamy się za świadomych obywateli, a nie za marne ich kalki. Dlatego jeśli znajdą się chętni do tego, by może coś samemu stworzyć, to również się dołączę.