Wpis z mikrobloga

Pozornie odpowiedź na pytanie, "co dzisiaj oglądać?" jest banalna: starcie Arsenalu i Bayernu brzmi niezwykle ekscytująco. Jeśli jednak spojrzeć na składy i dyspozycję obu drużyn w tym sezonie (najbardziej imponujące jest chyba to, że Bayern stracił w lidze zaledwie 7 goli), to zapowiada się widowisko dość jednostronne, które może skończyć się rozstrzygnięciem dwumeczu już na Emirates. W tym świetle pojedynek Porto i Malagi wygląda równie interesujące. Porto jest chyba faworytem, ale Malaga to jedna z najlepiej grających piłką drużyn #laliga, prowadzona przez bardzo utalentowanego szkoleniowca i mająca w szeregach jednego z najbardziej utalentowanych młodych zawodników na świcie (Isco) i tracąca mało bramek. Zapowiada się ładny, wyrównany mecz dający okazję do podziwiania zarówno technicznej maestrii zawodników i niekonwencjonalnych zagrań, jak i taktycznej dyscypliny. Jak myślicie?

#pilkanozna #ligamistrzow
  • 28
@mq1: @Matixrx: Jakoś to do mnie nie przemawia, takie dzielenie emocji ;) Wolę się skupiać na jednym meczu i widzieć go w całości, ze wszystkim co decyduje o zwycięstwie. Jak to zresztą działa to multi? Pokazują z opóźnieniem?
@footix: Arsenal stracił osiem, a strzelił 10, podczas gdy Bayern nastukał 15. Nie mówiąc o tym, że trzy z tych siedmiu stracili Bawarczycy we wpadce z Bate - tym razem raczej nie będą tacy zdekoncentrowani. ;)
@Czajna_Seczen: Obejrzę oba naraz, niespodzianka! Znaczy może nie niespodzianka, ale spodziewałeś się że odpowiedź brzmi Arsenal :P

No i mimo wszystko Arsenal, gdyż wszystko się w nim może wydarzyć. Pomimo iż wynik pozornie jest już nakreślony, tak jednak Arsenal lubi sobie trafić raz w miesiącu dobry mecz, a Bayern wpadkę też już zaliczył. Ja wiem że brzmi to wręcz nieprawdopodobnie i jest ogólny hejt na słaby Arsenal, ale ostatni mecz Bayernu
@Theos: Hm, w zasadzie masz rację, że oglądanie tej niemieckiej machiny może być bardzo przyjemne, szczególnie że Porto : Malag może się okazać meczem na tyle wyrównanym, że będzie w nim niewiele okazji bramkowych i samych goli.

@Vojtazzz: Ja tam nawet trzymam lekko kciuki za Arsenal, szczególnie w lidze - podobał mi się zawsze ich styl. Ale w dzisiejszym meczu odrobinę więcej sympatii będę miał do Bayernu (wiem, że jestem
@Czajna_Seczen: Niestety styl Arsenalu skończył się góra na odejściu Fabregasa, a to już trochę minęło. Chociaż dla mnie jeszcze wcześniej, bo przed odejściem w zasadzie bity rok albo nie grał, albo grał jak nie on. Teraz trochę jadą na opinii, bo poprzedni sezon to też generalnie 80% Van Persie :)
@Vojtazzz: Trudno zaprzeczyć. Odejście Songa też z pewnością nie pomogło, choć Cazorla nastukałby więcej asyst, gdyby Giroud godnie zastępował van Persiego. A środek z Songiem, Cazorlą i Wilshare'em lub Artetą, a do tego skrzydła z Walcotem oraz Podolskim to już wyglądałoby bardzo dobrze. Tylko znów - oni muszą mieć do kogo podawać i z kim rozgrywać klepkę na granicy pola karnego.