Wpis z mikrobloga

Witam mireczki z #forex, wyglada na to ze euro/usd testuje lokalny opor. Co myslicie bedzie wybicie?, ja dalej mam pozycje na short gdyz jestem przekonany ze dolar bedzie sie wzmacnial, aczkolwiek korekta do 1.16700 jest prawdopodobna i gdyz to bedzie tylko 38% Fibs, ustawionego pomiedzy 11.12.14 i z dolkiem z 23.01.15. Potwierdzenie przyjdzie dopiero jak pokanany bedzie opor 1.15, wtedy bede miec LONG, gdyz narazie to tylko testowanie i wybicie nie zostalo potwierdzone.
greener255 - Witam mireczki z #forex, wyglada na to ze euro/usd testuje lokalny opor....

źródło: comment_4RzZoQsmfRoolZA4eg02EMr21p6iYRvo.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@greener255: Jak masz "przeczucie" albo "przekonanie" to bardzo źle to świadczy o grze ;)

Na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw aby twierdzić czy kurs pójdzie w górę czy w dół. Poziom ostatnich górek się wybronił, ale nastąpiło wybicie górą z linii trendowej, a linia trendowa dolna nie została pokonana. Rynek zakładał jastrzębie FOMC, ponieważ przed danymi wybiło dołem lekko.

Tak długo jak nie wybije na trwałe powyżej ostatniej górki, albo
L.....s - @greener255: Jak masz "przeczucie" albo "przekonanie" to bardzo źle to świa...

źródło: comment_MT0bXLWYJZ45DkGLzJMdgFYyljI5ihmU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Limitless: Przekonanie wynika z czystego makroekonomicznego faktu nie przeczucia iz dolar w dlugo i srednio terminowo bedzie sie wzmacnial, ale masz racje co do krotkoterminowej opcji, ciagle czekamy na potwierdzenie trendu :), w tym momemcie rynek testuje linie "nowego trendu"
  • Odpowiedz
@Limitless:

Imo te linie trendu zaznaczyłeś błędnie. Tzn. w zasadzie to jedną. Nie wystarczy przeciągnąć linii po najniższych czy najwyższych ekstremach. Muszą być spełnione pewne warunki. Przy trendzie wzrostowym muszą następować po sobie coraz to wyższe dołki i coraz to wyższe szczyty, odwrotnie jest przy rysowaniu linii trendu spadkowego. Zaznaczyłem na tym wykresie jak według mnie powinny być wyznaczone linie i jak powinien się zachować kurs gdyby respektował te linie. Cena
killer87 - @Limitless: 

Imo te linie trendu zaznaczyłeś błędnie. Tzn. w zasadzie t...

źródło: comment_li6OegvNbd4kvcKEOIRC6IjhkAf50h9L.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@killer87: wyjątkowo źle je zaznaczyłem... tylko właśnie od mojej linii odbił się kurs jak tylko tam dotarł. Ta poprzednia która narysowałeś jest już przebita i nie robi znaczenia na chwilę obecną.
  • Odpowiedz
@Limitless:
Owszem ta moja nie robi znaczenia bo została już przejechana. Ale książkowo tak się właśnie wyznacza linie trendu. Taka jest definicja, że muszą nastąpić po sobie coraz to wyższe szczyty i dołki. Cena po odbiciu od linii musi wybić ostatni szczyt.
  • Odpowiedz
@killer87: gdzieś mam te definicje książkowe ;p jak później będę miał wolną chwilę, to wrzucę Ci moje wczorajsze wejścia w oparciu o moje trendy, wszystkie na +

Może #niepopularnaopinia ale poradniki na temat FX nie działają, jak by działały to by było wielu milionerów a ich nie widzę ;)

Linia trendu to ta na która reaguje rynek a nie książkowa definicja.

edit - i jak świeca H4 zamknie się mniej więcej
  • Odpowiedz
@Limitless:
Z linią trendu jest ten problem, że jedni rysują ja na ekstremach, a jedni na zamknięciach. Do tego dochodzi różny spread u różnych brokerów i różne kwotowania. Różnice na pierwszy rzut oka są niewielkie ale przez to linie trendu się rozjeżdżają.. :P I potem u jednego gracza linia trendu przechodzi w zupełnie innym miejscu niż u drugiego.
Nie twierdzę, że taka gra jest zła bo jeżeli tak grasz i wychodzisz
killer87 - @Limitless: 
Z linią trendu jest ten problem, że jedni rysują ja na ekstr...

źródło: comment_sosgQ0OmBPjAJ6s5GuFPC4Q5AjbPU7zb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@killer87: Na złocie znowu zachowanie takie jakie opisałem w moim poradniku do złota.

Wybicie linii która niby jest z "dupy" dało ruch. Może po prostu gapie się w te wykresy od wystarczająco dawna aby widzieć takie dziwne zależności.

Tu masz opisane moje podejście jak byś chciał poczytać w wolnej chwili. Ale fakt, nie jest to sztywny system, a te linie identyfikuje wizualnie a nie na podstawie jakichś sztywnych wytycznych.

http://www.wykop.pl/wpis/11451800/w-zwiazku-z-kilkoma-rozmowami-i-pytaniami-postanow/
L.....s - @killer87: Na złocie znowu zachowanie takie jakie opisałem w moim poradniku...

źródło: comment_QBQ3TwmW1KSWU2bamMTQAspfeIu8pRaG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Limitless:
Przeczytam w wolnej chwili :) Od siebie tylko dodam, że na złocie się trudno gra, czasem ładnie technicznie chodzi, a czasem nie.. dużo łatwiej grać na walutach z dużym obrotem bo chodzą bardziej technicznie.
  • Odpowiedz
@killer87: stwierdzenie, ze na złocie się trudno gra jest absolutnie nieprawdziwe... raczej komiczne. Wolałbym złoto od walut. Każdemu się "łatwo" gra tam gdzie zarabia osobiście pieniądze jednak większość ludzi gra na walutach i większość ludzi traci pieniądze...
  • Odpowiedz
@adik75: Chyba nie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że na złocie się trudniej gra technicznie niż na walutach. Przynajmniej z mojej perspektywy tak to wygląda. Zdecydowanie łatwiej mi grać technicznie na walutach niż na złocie.
  • Odpowiedz
@killer87:

edit - i jak świeca H4 zamknie się mniej więcej jak teraz jest, to wybije dołem tą linie trendową ( ͡ ͜ʖ ͡)


I to jest to o czym wspominałem również. Po pewnym czasie spora część "systemu" to gra na oko. Bo zaczynasz widzieć rzeczy których wskaźniki nie pokarzą. Nawet co by nie być gołosłownym otworzyłem wtedy pozycje na edku, chociaż w ogóle nie gram
L.....s - @killer87: 

 edit - i jak świeca H4 zamknie się mniej więcej jak teraz je...

źródło: comment_RRx481tJeGYduPYBTSk9jyKIrtuptCef.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz