Wpis z mikrobloga

Religia to najgorsza rzecz jaka przytrafiła się ludzkości od początku jej istnienia. Czy Wy - 'chrześcijanie, muzułmanie, buddyści etc. - zdacie sobie z tego w końcu sprawę? Na list z Hogwartu też pewnie jeszcze czekacie? Jak można wierzyć w takie brednie. Jedyną rzeczą jaką jestem w stanie zrozumieć, to fakt, że boicie się śmierci i tego, że NIC SIĘ NIE DZIEJE PO TYM JAK UMRZEMY. Ale z tym trzeba się po prostu zmierzyć i koniec...

Kto wie gdzie byłaby dziś nasza cywilizacja, gdyby nie religia. Gdyby nie inkwizycje, wyprawy krzyżowe, mamienie ciemnoty bajkami o czarodzieju mieszkającym w chmurach, który tylko, czeka aż przeklniesz albo zjesz mięso w inny dzień niż powinieneś. Religia to mechanizm służący do kontrolowania ciemnych mas. Mamy XXI w. nie możecie zachowywać się jakbyście kua żyli w XV. Istnieje tak wiele naukowych dowodów na poparcie tez o powstaniu ziemi, a tak bardzo żadna, która udowodniła by istnienie Boga, że jest to dla mnie szokujące, że tak wiele ludzi wciąż nie potrafi wyrwać się spod tego jarzma przeszłości.

OTWÓRZCIE KU
A OCZY!

Biblia to zwykła książka napisana przez jakiegoś arabskiego łapserdaka. Założę się, że 90% z wierzących nawet jej nie czytało. Pomogę Wam w tym.
O to kilka cytatów dla Was, których zapewne nie usłyszycie na mszy w kościele. Wiecie dlaczego? Bo gdyby mówili tam coś takiego to jeszcze ktoś by mógł pomyśleć, że to jest jakaś bzdura. A tego przecież byśmy nie chcieli.





#niepopularnaopinia #ateizm #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 243
  • Odpowiedz
tak powstał wszechświat, nie przez czary mary gandalfa z chmur.

Pytasz konkretnie jakie argumenty obaliła nauka? Ano chociażby ten o powstaniu świata. Skoro jest to bzdura. To znaczy, że biblia kłamie. Jeżeli kłamie w takiej kwestii to czemu miałaby nie kłamać w innych? Ale idźmy dalej. Mówisz, że to wszystko, całą ewolucję, mogłaby nadzorować siła wyższa.


@piesprzewodnik:
Przenośnia, słyszałeś w swoim życiu takie trudne słowo?
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: Znowu ten temat...

Kto wie gdzie byłaby dziś nasza cywilizacja, gdyby nie religia.

Na 99% w tym samym miejscu co teraz.

Gdyby nie inkwizycje

To prawo do obrony wprowadzone zostałoby dużo później. Inkwizycja byłą pierwszą organizacją która zapewniało oskarżonemu szansę na obronę, a nie od razu wieszała, czy też ścinała. Tak naprawdę, to inkwizycja stworzyła podstawy współczesnego sądownictwa.

wyprawy krzyżowe

Może zniszczę twój światopogląd, ale praktycznie nikt nie brał udziału
  • Odpowiedz
@HowToTrainACat: cytuję nie tylko Ciebie: "jesteś głupi", "pajacu", "idiota" dostosowałem tylko poziom dyskusji do rozmówców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grzegorzo: Skoro uważasz, że Bóg istnieje i patrzy na nas z góry i ma wpływ na nasze życie, to uważasz się za wyjątkowego. Czemu akurat miałby patrzeć na nas? Jest tyle innych planet, a nich zapewne tyleż innych form życia, kto wie czy niektóre nie bardziej rozwinięte
  • Odpowiedz
@michalo94: Z morza gówna, kolejny rozmówca coś wnoszący, cieszy mnie to :)

1. Moim zdaniem cywilizacja nie byłaby w tym samym miejscu. Dzieło kopernika od momentu publikacji dopiero w XVIII w. zostało zdjęte z indeksu ksiąg zakazanych. Skąd wiesz jaki wpływ na rozwój nauki by to miało? Może wywołałoby ciąg przyczynowo-skutkowy, który spowodowałby, że doszlibyśmy do tego co mamy teraz o wiele szybciej? Kto wie ile lat jesteśmy opóźnieni. Przykład Kopernika
  • Odpowiedz
Naprawdę ciężko zrozumieć czemu tylu ludzi nabrało się na prowokację jakiegoś gimba i próbuje dyskutować w poważny sposób.


@Aleksander_Newski: Argumentację na poziomie gimba z pierwszego postu wypoczki uznały za słuszną i som goronce - co jest smutne w moim mniemaniu.
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: Mój ulubiony fragment:

Stamtąd poszedł do Betel5. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!» 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. 25 Stamtąd Elizeusz poszedł na górę Karmel, skąd udał się do Samarii.
  • Odpowiedz
@NORADe: Jak już mówiłem, co szybko umknęło chuliganom jezusa chrystusa, jestem w stanie zrozumieć, że ktoś korzysta z religii jako sposobu na radzenie sobie z trudnościami losu. Rozumiem powód i nic do tego nie mam. Problemem dla mnie jest to, że religia urosła do tak dużych rozmiarów i wplata się w tak wiele aspektów życia każdego człowieka, że nie można już tego zostawiać obojętnie i tłumaczyć, że "bóg działa w tajemniczy
  • Odpowiedz
@grzegorzo: Wtedy powinien żądać zwrotu wszystkich kosztów swojej edukacji, bo to zmarnowane pieniądze.

@Papelavitus: Na wykopie znajduje się dość liczba reprezentacja gimnazjów, więc mnie to nie dziwi. Dla mnie to dobra okazja do podbudowania czarnej listy.
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: faktycznie .. przekonałeś mnie ... od dzisiaj nie chodzę do kościoła

ja jebe .. chłopie tak Cię boli że ktoś w coś wierzy? to indywidualna sprawa każdej osoby .. po co takie wpisy walić? ;| Do komunii Cię nie chcieli dopuścić i się zbuntowałeś czy co?
  • Odpowiedz
@piesprzewodnik: myślę, że gdyby nie religie to nie byłoby nas tutaj
z jakiegoś powodu ludziom są one potrzebne
jeżeli spojrzysz na wszystkie ludy i cywilizacje, jakie kiedykolwiek powstały, to we wszystkich większą lub mniejszą rolę odgrywały religie
ludy i cywilizacje, oddalone od siebie o tysiące kilometrów, nie mające ze sobą kontaktu, zawsze w coś wierzyły
nie widzę tego, ale myślę, że dawniej, nie wiem jak teraz, były one niezbędne

mówię to
  • Odpowiedz